رشد کوین‌های محرمانه/ مونرو در اوج - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

رشد کوین‌های محرمانه/ مونرو در اوج

زمان مطالعه: 2 دقیقه

رمزارز مونرو (Monero) برترین دارایی رمزنگاری محرمانه یا حفظ حریم خصوصی (privacy-centric crypto asset)، به بالاترین قیمت خود در هر واحد، یعنی 515 دلار، رسیده، چراکه تقاضا برای معاملات محرمانه در چند وقت اخیر افزایش یافته است.

رمزارز مونرو (XMR)، در طی سه ماه گذشته بیش از 190 درصد سود کسب کرده است. همچنین، تعدادی دیگر از سکه‌های حفظ حریم خصوصی مانندِ “zcash”، “verge”، “horizen” و “grin” نیز دستاوردهای قابل توجهی به‌دست آورده‌اند.

درحالی‌که ارزش ارزهای رمزنگاری‌شده به طرز افسارگسیخته‌ای رشد کرده، جو تنظیم مقررات نیز تا حد زیادی افزایش یافته است. دولت‌ها و شرکت‌های نظارت بر بلاک‌چین در سراسر جهان، خود را در این صنعت وارد کرده‌اند. جالب این‌جاست که با افزایش اقدامات نظارتی و حذف مبادلات از سکه‌های حریم خصوصی، تقاضا برای این کوین‌ها حتی بیشتر هم شده است.
در سال 2021، سکه‌های حفظ حریم خصوصی به سمت بالا حرکت کرده‌اند. در روز جمعه، مونرو به بالاترین سطح تاریخی (ATH) دست یافت. در سال 2014 تصور می‌شد که کد منبعِ باز یک انشعاب یا فورک از بیت‌کوین (BTC) نیست، بلکه یک دارایی دیجیتال اثبات کار (PoW) بر اساس برنامه “Cryptonote”  است.

زنجیره بلوکی XMR یک دفتر کل مبهم (an obfuscated public ledger) در نظر گرفته می‌شود و از امضاهای حلقه‌ای (ring signatures)، آدرس های مخفی یک‌بار مصرف و پروتکلِ اثبات دانش صفر غیر تعاملی (NIZKP)  به‌نام «ضد گلوله» استفاده می‌کند. دولت‌هایی مانند ایالات متحده از مزایای حفظ حریم خصوصی مونرو آگاه هستند و حتی پیشنهاد پرداخت هزینه ابزاری برای شکستن ویژگی‌های محرمانه‌بودن را داده‌اند.

رمزارز مونرو در هفته اخیر، بیش از 17 درصد و در ماه گذشته 74 درصد سود کسب کرد. آمار 90 روزه نیز نشان می‌دهد که 192.5 درصد افزایش یافته است. داده‌های 12 ماهه نیز خبر از صعود 666 درصدی مونرو دربرابر دلار آمریکا می‌دهند.

مونرو از ماه ژانویه بود که شروع به جلب توجه بیشتری کرد، چراکه از آن‌زمان تاکنون پیشرفت‌های زیادی کرده است. در طول ماه اول سال، توسعه‌دهندگانش خبر از کارِ سه تیم روی مبادلات اتمیِ XMR دادند. در ماه فوریه، آن‌ها توضیح دادند که ظرحِ ضد گلوله + ممیزی (Bulletproofs+ had) را به پایان رسانده است.

کوین‌های محرمانه دیگری مانندِ “zcash”، “verge”، “horizen” و “grin” نیز همگی بیش از 200٪ در 3 ماه اخیر رشد داشته‌اند.

به طور کلی، کوین‌های حفظ حریم خصوصی ، علی رغم شرایط نظارتی، عملکرد خوبی داشته‌اند و یافتن آن‎ها در صرافی‌ها سخت‌تر شده است.

منبع: www.news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

÷ 5 = یک