احتمال توقف ماینرهای بیت‌کوین ایالت نیویورک برای بررسی‌های زیست محیطی - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

احتمال توقف ماینرهای بیت‌کوین ایالت نیویورک برای بررسی‌های زیست محیطی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

یک لایحۀ جدید درمجلس قانون‌گذاری نیویورک قصد دارد یک تعلیق سه‌ساله برای استخراج کریپتو تعیین کند تا بررسی‌های زیست محیطی لازم به دست دولت ایالتی انجام شود. این قانون جدید می‌خواهد با صنایعی که به گفتۀ منتقدان برای اهداف کربن‌زدایی نیویورک مضر هستند، مقابله کند.
این لایحه که سناتور کوین س. پارکر (Kevin S. Parker) آن را پیشنهاد کرده، تعلیق را تنها برای آن گروه از مراکز استخراج لغو خواهد کرد که بر معیارهای کربن‌زدایی نیویورک آثار منفی نداشته باشند. این لایحۀ قانونی در مراحل اولیه‌اش است و روز دوشنبه به کمیتۀ محیط‌زیست سنا ارجاع داده می‌شود. لایحه در صورت تصویب به بازرسان ایالت این قدرت را می‌دهد که آثار مراکز استخراج بیت‌کوین را بر کیفیت آب، کیفیت هوا، انتشار کربن و همچنین حیات‌وحش ارزیابی کنند. ماینرها تنها زمانی می‌توانند دوباره آنلاین شوند که یک گزارش آثار زیست‌محیطی را تکمیل کنند. آن ماینرهایی که به نظر برسد به برنامۀ کربن‌زدایی نیویورک صدمه می‌زنند، متوقف خواهند شد.
لایحۀ پارکر در حالی مطرح شده که نیروگاه‌های این ایالت با عملیات استخراج بیت‌کوین به موقعیت عملکردی مطلوبی رسیده‌اند. برای مثال در منطقۀ فینگر لیکز (Finger Lakes) در شمال ایالت نیویورک، یک کارخانۀ زغال‌سنگ که مدتها متوقف شده بود، هم‌اکنون 19 مگاوات گاز طبیعی می‌سوزاند تا به تجهیزات استخراج بیت‌کوین انرژی برساند. این اقدام آنقدر سودآور است که اپراتور آن محل ]مرکز استخراج کریپتوکارنسی[ گریندیج جنریشن (Greenidge Generation) می‌خواهند تا سال 2025 ظرفیت خود را به 500 مگاوات برساند.
اما کارشناسان محیط‌زیست معتقدند که کارخانه‌های استخراج کریپتو مانند گریندیج با اهداف کربن‌زدایی نیویورک در تعارض قرار دارد. این ایالت به دنبال آن است که تا سال 2030 تولید گازهای گلخانه‌ای خود را 70% کاهش دهد. حامیان محیط زیست می‌گویند که سوزاندن گازهای طبیعیِ بیشتر این تلاش را ناکام می‌سازد.
آن‌ها همچنین به این موضوع انتقاد دارند که چرا کارخانه‌ای که می‌تواند برای خانه‌های مجاورش تأمین نیرو کند، به استخراج بیت‌کوین می‌پردازد.
مقابله با برنامۀ گسترش گریندیج ممکن است ضربۀ سختی برای ماینرهای نیویورک باشد، این لایحه اگر موفق شود هرگونه عملیات استخراج تجاری در ایالت را متوقف خواهند کرد و به احتمال زیاد برای آن عملیات‌هایی که با اهداف اقلیمی و زیست‌محیطی ایالت تعارض دارند، تهدید محسوب می‌شود.
تنها دو هفته پیش بود که این اپراتور ]گریندیج[ سیاستمداران محلی را قانع کرده بود که برنامۀ گسترش این مرکز را بدون بررسی‌های زیست‌محیطی تأیید کنند.
دیوید گرانزین (David Granzin)، رئیس هیئت مدیرۀ برنامه‌ریزی در شهر توری (Torrey) که در جوار کارخانۀ گریندیج قرار دارد، گفت: «ما می‌دانیم که بیت‌کوین موجب اتلاف انرژی زیادی می‌شود، اما ما به قانون ملزم هستیم و باید از آن پیروی کنیم».

منبع: www.coindesk.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

+ 4 = چهارده