مدیرعامل انویدیا: اتریوم ارزشمند می‌شود - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

مدیرعامل انویدیا: اتریوم ارزشمند می‌شود

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

مدیر‌عامل انویدیا  (Nvidia) جنسن هوانگ (Jensen Huang) در مصاحبه‌ای که اخیراً در رویداد آنلاین فناوری کامپیوتکس (Computex) با روزنامه‌نگار آمریکایی، دین تاکاشی (Dean Takashi) از سایت “VentureBeat” داشت، افکار خودش را دربارۀ بلاکچین اثبات سهام (Proof of Stake) اتریوم و ارزش آن گفت.

هوانگ معتقد است که با توجه به اعتبار کنونی شبکۀ اتریوم، مردم آن را شبکه‌ای مشروع، پایدار و معتبر می‌دانند که به خوبی کار می‌کند. هم‌اکنون که «تعداد زیادی از مردم به خاطر “DeFi” و چیزهای دیگر به این شبکه وابسته هستند، زمان مناسبی است که اثبات سهام در این شبکه آغاز شود».

هوانگ برای تغییر شبکۀ اتریوم به اثبات سهام ابزار هیجان کرد و گفت تقاضا برای اتریوم آنقدر بالا رفته که بهتر است هرکسی این کار را به یک دستگاه ایسیک (ASIC) بسپارد.

مرحلۀ گذار به اثبات سهام مستلزم پروتکل‌های اتریوم جدید خواهد بود، مانند گذار به اتریوم 2.0 که برای کاهش هزینه‌هایی که رو به افزایش است، و همچنین پذیرش وسیع‌تر اتریوم لازم است.

هوانگ می‌گوید که هم‌اکنون پذیرفته شده است که اتریوم قرار است کاملاً ارزشمند شود. در آینده، پردازش این معاملات بسیار سریع‌تر خواهد شد و این در ارزشمندتر شدن اتریوم نقش خواهد داشت.

نسخۀ ارتقا یافته اتریوم که “EIP-1559”  نام دارد و بخشی از پیش‌روی به سوی اتریوم 2.0 است، هزینه‌های کنونی معامله در شبکه را اصلاح می‌کند.

کاربران به جای آنکه برای ماینرهایی که شبکه‌ را نگاه‌داری می‌کنند، هزینه‌ای بفرستند، برای خود شبکه هزینه را ارسال می‌کنند. هزینه‌های یادشده بعداً سوخت می‌شود و عرضۀ کلی اتر را کاهش می‌دهد، که این به‌خودی‌خود در میان جامعۀ کریپتوکارنسی یک موضوع بحث‌برانگیز است.

در ضمن، کوین‌های زیادی استخراج خواهد شد. به همین دلیل، شرکت هوانگ، انویدیا، محصول جدیدی به اسم”CMP”  به وجود آورده است. این محصول تازه برای استخراج حرفه‌ای کریپتو طراحی شده است.

منبع: finbold.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

69 ÷ بیست سه =