احتمال نقل مکان ماینرهای چینی به خارج از کشور - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

احتمال نقل مکان ماینرهای چینی به خارج از کشور

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سرکوب‌های اخیر دولت چین، ماینرهای محلی را مجبور به تعلیق عملیات کرده و بیشتر به دنبال فرصت رفتن به خارج از کشور هستند. آیا چین موقعیت مسلط خود در فضای استخراج کریپتو را به آمریکای شمالی و اروپا واگذار خواهد کرد؟

تصمیم اخیر چین دربارۀ ممنوعیت استخراج و تجارت معاملات رمزنگاری در داخل کشور تأثیر گسترده‌ای بر بازارهای رمزنگاری داشته است. بازار رمزنگاری در یکشنبه 23 ماه می، بیشترین زیان را در مقایسه با سه ماه گذشته متحمل شد.

هم‌زمان با این‌که پکن اقدامات نظارتی خود را در فضای رمزنگاری افزایش می‌دهد، استخراج‌کنندگان محلی بیت‌کوین چین شروع به تعلیق عملیات در کشور خود کرده‌اند. این فشار بیشتر بر استخراج بیت‌کوین و فضای کلی کریپتو است. همانطور که می‌دانیم چین 70 درصد از کل بازار استخراج رمزنگاری در سراسر جهان را در اختیار دارد. بنابراین، اگر ماینرهای چینی تصمیم بگیرند فعالیت خود را حتی برای زمانی کوتاه متوقف کنند، اثرات آن می‌تواند گسترده باشد.

روز یکشنبه، 23 می، Huobi Mall، شرکت تابعۀ صرافی هیوبی (Huobi) اعلام کرد که قصد دارد فعالیت خود را به بازارهای خارج از چین منتقل کند.

چین در حال واگذارکردن کسب‌وکار استخراج کریپتو به آمریکای شمالی و اروپاست

BTC.TOP نیز که یکی از بزرگترین استخرهای استخراج کریپتو است، از تعلیق کسب‌وکار خود در چین خبر داد. طبق گزارش رویترز، بنیانگذار BTC.TOP، جیانگ زوئر (Jiang Zhuoer)، گفت که آنها در حال برنامه‌ریزی برای انتقال عملیات به آمریکای شمالی هستند:

در دراز مدت، تقریباً همه تجهیزات استخراج کریپتوی چین به خارج از کشور فروخته خواهد شد، زیرا قانون‌گذاران چینی عملیات استخراج را در کشور سرکوب می‌کنند. زوئر با اشاره به ممنوعیت استخراج کریپتو در سال 2017 افزود که چین نهایتاً قدرت محاسبات کریپتو را به بازارهای خارجی واگذار خواهد کرد.

ماینر کریپتو HashCow قریب به 10 مکان استخراج را در مناطق استخراج اصلی چین مانند سیچوان و سیاکیانگ در اختیار دارد. این ماینر اگر‌چه متعهد شده است که مقررات جدید را رعایت کند، اما خرید تجهیزات جدید بیت‌کوین را متوقف کرده و اعلام کرده است که سرمایۀ کسانی را که سفارش داده‌اند، اما هنوز خرید نکرده‌اند، پس خواهد داد.

به دنبال برخوردهای دولت چین، روز یکشنبه، قیمت بیت‌کوین 10 درصدِ دیگر سقوط کرد. قیمت بیت‌کوین به 33 هزار دلار سقوط کرد و ارزش کل بازار رمزنگاری نیز بیش از 10 درصد کاهش یافت.

حتی برخی از صرافی‌های چینی مانند OKEx و Huobi شروع به محدود کردن خدمات خود به سرمایه‌گذاران محلی چینی کرده‌اند.

منبع: coingape.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

+ 15 = نوزده