احتمال جایگزینی دوج‌کوین به‌جای بیت‌کوین در پذیرش رمزارز توسط تسلا - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

احتمال جایگزینی دوج‌کوین به‌جای بیت‌کوین در پذیرش رمزارز توسط تسلا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

پس از آن‌که مدیرعامل شرکت تسلا در توییتی از توقف پذیرش بیت‌کوین توسط تسلا خبر داد، به نظر می‌رسد دوج‌کوین جای آن‌را بگیرد. ایلان ماسک تاکید کرده است که رمزارزهای دیگری را جایگزینِ پذیرش بیت‌کوین در تسلا خواهد کرد.
اگرچه پرداخت‌های بیت‌کوین (BTC) دیگر در تسلا پذیرفته نخواهد شد، اما ماسک گفته که این شرکت همچنان سرمایه‌گذاری‌های رمزنگاری‌شده خود را که تقریباً برابر با 1.3 میلیارد دلار “BTC” بود، حفظ خواهد کرد.
ماسک در این‌باره گفت: «برای این‌که صریح بگویم، من کاملاً به رمزنگاری اعتقاد دارم، اما این نمی‌تواند باعث چشم‌پوشی از افزایشِ چشمگیر استفاده از سوخت‌های فسیلی، به ویژه ذغال سنگ شود.»
این میلیاردر برای توضیح در مورد تصمیم تسلا مبنی بر عدم پذیرش بیت‌کوین به عنوان روش پرداخت، به تأثیر منفی زیست‌محیطی استخراج بیت‌کوین اشاره کرد.
با این حال ، به عنوان یک گزینه جایگزین، شرکت تولیدکننده خودروهای الکتریکی ممکن است ایده فعال‌کردنِ دوج‌کوین (Doge) را برای معاملات عملی کند. ماسک پیش‌تر گفته بود که تسلا قبلاً با توسعه‌دهندگان دوج‌کوین کار کرده، تا راه حل‌هایی برای بهبود معاملات پیدا کند.
بنیان‌گذارِ “SpaceX” در توئیترش نوشت: «کار با ابزارهای “Doge” برای بهبود کارایی معاملات سیستم.»
ماسک، طرفدار بزرگ دوج، چندین‌بار در توییتر در مورد ارز رمزنگاری شده مبتنی بر میم اظهار نظر کرده است.
اوایل این هفته، او از طریق نظرسنجی از دنبال‌کنندگانِ توئیترش پرسید که آیا دوست دارند تسلا در آینده، پذیرش دوج‌کوین را به‌عنوان نوعی پرداخت عملی کند؟ این نظرسنجی نزدیک به 4 میلیون رأی آورد که 78 درصد از پاسخ‌دهندگان پاسخ مثبت دادند. اینکه تسلا واقعاً پرداخت‌های دوج را اجرا خواهد کرد یا نه، هنوز مشخص نیست.
در برخی موارد، ماسک مورد انتقاد سرمایه‌گذاران قرار گرفته است؛ آن‌ها معتقدند که او از طریق توییت‌هایش در بازار دست‌کاری می‌کند. این درحالی است که او نظراتش را دائما تغییر می‌دهد. مثلا این‌که، پیش‌تز او ایده صدور آهنگ NFT را در نظر گرفته بود و قیمت درخواستی برای داشتن این مجموعه دیجیتال را 420 میلیون دوج تعیین کرد. با این حال او یک روز بعد ایده خود را تغییر داد.

منبع: u.today

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

4 + چهار =