منع معامله کریپتوکارنسی در شرکت‌های چینی - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

منع معامله کریپتوکارنسی در شرکت‌های چینی

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

چین بانک ها را تعطیل می کند و شرکت های مالی را از تجارت کریپتوکارنسی منع می‌کند. دولت این کشور شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مالی، من‌جمله شرکت‌های خدمات پرداختی را از ارائۀ خدمات مربوط به کریپتوکارنسی منع می‌کند.

بر اساس بیانیه‌ای که روز سه شنبه توسط سه انجمن صنعت مالی صادر شد، شرکت های بخش مالی، از جمله بانک‌ها و پردازنده‌های پرداخت آنلاین، از ارائۀ خدمات مربوط به کریپتوکارنسی من‌جمله خریدوفروش، تهاتر و تسویه‌حساب منع شده اند.

این سه انجمن اشاره کردند که بازار کریپتو بی‌ثابت است و گمان می‌رود که این بازار خطری برای سیستم مالی باشد و لذا کسب‌وکارهای مالی نباید خدماتی چون پس‌انداز، وثیقه و تراست (trust) را با اتکا بر کریپتوکارنسی را ارائه دهند و به آن‌ها مجوزی برای عرضۀ هرگونه محصولات مالی مربوط به کریپتو ارائه نخواهد شد.

پس از تعطیل کردن صرافی‌های کریپتوکارنسی و ممانعت از دسترسی بانک مرکزی به صرافی‌های کریپتو در خارج از کشور و مسدود ساختن وبسایت‌های اولیۀ ارائه‌دهندۀ کوین، این متأخرترین اقدامی است که چینی‌ها در زمینۀ ممنوعیت بخش کریپتو انجام می‌دهند. ماه گذشته چین اعلام کرد که در خصوص اشکال جدید گردآوری غیرقانونی سرمایه تحت عنوان بلاک‌چین و کریپتوکارنسی بررسی‌های دقیق‌تری در دست انجام است.

منبع: forkast.news

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

هشتاد − هفتاد =