کاهش نرخ هش شبکۀ بیت‌کوین - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

کاهش نرخ هش شبکۀ بیت‌کوین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

کاهش نرخ هش شبکۀ بیت‌کوین ، پس از آنکه چین به منطقۀ سین‌کیانگ علیه فعالیت‌های استخراج کریپتوکارنسی هشدار داد. چین اخیرا اعلام کرده که به دلیل حفظ محیط‌زیست و صرفه‌جویی در مصرف انرژی، استخراج کریپتوکارنسی در منطقۀ سین‌کیانگ ممنوع است.

قیمت بیت‌کوین طی روزهای اخیر بسیار بی‌ثبات بوده است و همین موجب شده این کریپتوکارنسی به انواع تحولات حساس باشد. بیت‌کوین پیش‌تر به سبب تکرار ممنوعیت‌های چین بر سر راه ارز دیجیتال دچار افت قیمت شد و اکنون نیز به سبب ممنوعیت استخراج کریپتوکارنسی در این کشور، شاهد سقوط دیگری است.

سین‌کیانگ، در کنار مغولستان داخلی و سیچوان، یکی از مکان‌های مهم چین بود که استخرهای استخراج در آن قرار داشتند. مقامات چین در هرسه ناحیه اقدامات سخت‌گیرانه‌ای را برای ممنوعیت استخراج کریپتوها وضع کرده‌اند.

به سبب آنکه چین در استخراج بیت‌کوین نقش اصلی و مهمی داشته است، این اقدام دولت چین موجب شده که نرخ هش شبکۀ بیت‌کوین تحت‌الشعاع قرار گیرد. به گزارش کولین وو (Colin Wu)، گزارشگر چینی، هش‌ریت کلی بیت‌کوین در 11 ژوئن به 20E سقوط کرده است. بر این اساس، بیت‌کوین به مدت یک ساعت و 45 دقیقه هیچ بلاکی تولید نکرد.

بسیاری از علاقه‌مندان بیت‌کوین بر این باورند که شاخص «ترس، عدم قطعیت و تردید» (FUD) موجب کاهش ارزش این کریپتو شده است، و استخرهای استخراج “AntPool”، “F2Pool” و “Poolin” شاهد افت نرخ هش خود در روزهای گذشته بوده‌اند. وقتی دولت چین سین‌کیانگ را از استخراج بیت‌کوین منع کرد، نرخ هش استخرهای استخراج چین، ظرف 24 ساعت 11 الی 30 درصد کاهش یافت.

به همین ترتیب، استخرهای استخراج دیگری که تحت مدیریت صرافی‌های اصلی مانند هوابی و بایننس هستند، با کاهش 10 درصدی در هش‌ریت خود مواجه شدند.

رتبه‌بندی هش‌ریت استخرها، منبع: BTC.com

لازم به ذکر است که این کاهش نرخ هش به دنبال تغییر در سختی شبکه نیز بود که هفتۀ پیش رخ داد. معمولا وقتی سختی شبکه بیشتر می‌شود، هش‌ریت افت می‌کند؛ اما هم‌اکنون سختی شبکه به 21.05 تریلیون در ارتفاع بلوک 685440 کاهش یافته که در مقایسه با اوجش در ماه مه، 16 درصد کمتر است.

این کاهش هش‌ریت ممکن است موجب فشار فروش شود. هم‌اکنون قیمت بیت‌کوین 37425 دلار خریدوفروش می‌شود و احساس بازار هم‌چنان «ترس شدید» است.

منبع: ambcrypto.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

15 − یازده =