مدیر سابق ریپل، هنوز هم XRP می‌فروشد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

مدیر سابق ریپل، هنوز هم XRP می‌فروشد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بنیان‌گذار ریپل، جد ‌مک‌کالب(Jed McCaleb)، هنوز بخش انبوهی از XRP خود را روزانه می‌فروشد. در ماه جاری، او بیش 310 میلیون XRP فروخت.

فروش عمدۀ XRP

مک‌کالب که اکنون مدیرعامل استلار (XLM) است حدود 275 میلیون XRP خود را از اوایل ماه می فروخته‌ است.
طبق سایت XRPScan که کاوشگر داده‌های بلاک‌چین است، مک‌کالب، روز دوم ماه می، از ریپل بیش از 442 میلیون XRP دریافت کرد. از آن روز او پیووسته توکن‌ها را از کیف پول الکترونیکی خود، Tacostand، خارج می‌کند تا آن‌ها را بفروشد.
از روز 2 می، مک‌کالب هفت معامله به ارزش 17301056 XRP، هفت معاملۀ دیگر به ارزش 13398341 XRP و شش معامله به ارزش 10008592 XRP را به انجام رسانده است. او مجموعا 274947331 XRP فروخته است؛ که مجموع آن‌ها دستِ‌کم 310 میلیون دلار به قیمت جاری ارزش دارد.
قابل توجه است که این معامله‌ها از الگویی پیروی می‌کند که در فروش‌های پیشین مک‌کالب هویدا بوده است. او XRP روزانۀ خود را در دسته‌های مشابه برای هفت روز متوالی می‌فروشد، سپس اندازۀ هریک از معاملات را برای هفت روز بعدی تغییر می‌دهد و الی آخر.
طبق این الگو، او فردا دستۀ دیگری را به ارزش 10008592 XRP می‌فروشد، که پس از آن فروش روزانۀ او برای هفت روز آینده مجددا تغییر خواهد کرد. او هنوز 390 میلیون XRP دیگر در کیف پول خود دارد.

فروش روزانه باید ادامه یابد

به گفته دیوید شوارتز (David Schwartz) مدیر فنی ریپل، مک‌کالب در سال 2011 ریپل را بنیان گذاشت و سپس در سال 2014 شرکت را به موجب عدم توافق‌های داخلی ترک کرد. مک‌کالب پس از ترک شرکت بلافاصله آغاز به فروش XRPهای خود کرد اما ریپل او را از این کار منع کرد، تا قیمت بازار این توکن حفظ شود و همین موضوع احتمالا ناخواسته او را به میلیارد تبدیل کرده است.
شوارتز در سال 2018 نوشت: «جد تلاش کرد که XRP خود را به سرعت بفروشد و ریپل برای ممانعت قانونی او اقدام کرد. به موجب همین ممانعت ریپل، XRPهای جد احتمالا ارزشی بیش از 1 میلیارد دلار خواهد داشت. شاید او تنها شخصی باشد که به رغم تلاش‌هایش به یک میلیارد خودساخته تبدیل می‌شود».
با وجود این، مک‌کالب به فروش تدریجی توکن‌های خویش به صورت روزانه ادامه می‌دهد، البته در مقادیر کم، در حالی که ریپل به طور مرتب برای او دسته‌های XRP را که حق قانونی اوست، می‌فرستد. طبق سایت Forbes، ارزش خالص دارایی مک‌کالب در روز دهم ماه می 6 میلیارد دلار بوده است، ولی روز 19 می، در بحبوحۀ فروش از سر ترس در بازار کریپتو، به 4.4 میلیارد دلار رسید.

منبع: cryptoslate.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

چهار + شش =