ریپل در تلاش برای رد کردن 1 دلار - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ریپل در تلاش برای رد کردن 1 دلار

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ریپل (XRP)، علی‌رغم بهبود چشمگیر قیمت 7 روزه و رسیدن به 0.66 دلار هم‌زمان با نوسانات کلی بازار رمزنگاری در یکشنبه گذشته، در حال حاضر با یک نبرد اولیه برای عبور از سطح 1 دلار مواجه است.
این رمزارز، امروز با قیمت 0.87 دلار معامله شد، در مقابل در ماه می حداقل برای سومین‌بار به زیر سطح 1 دلار افت کرد. این سوال را مطرح کرد که آیا رالی ریپل متوقف شده است؟
در میان جنجال‌های دادخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، ریپل همچنان در میانهِ خروج سرمایه و افت قابل توجه سرمایه بازار دست‌وپا می‌زند. علاوه‌براین، ریپل که موقعیت خود را دربرابرِ کاردانو و بایننس‌کوین از دست داده، از نظر رتبه‌بندی نیز با تهدید دائمی ارز رمزنگاری‌شده دوج‌کوین مواجه است.
با این حال، ریپل سعی دارد با اضافه کردن موارد استفاده بیشتر برای”XRP”، علاوه بر تأمین هزینه‌های پرداخت‌های مرزی، مشکلات قضایی را کنار بگذارد. اخیراً ریپل در حال فکر کردن و ورود به بازار NFT است که توسط دفتر ریپل طراحی شده است.
پروژه “NFT Ripple” قصد دارد هزینه‌های بالای گاز را برای ترید و هزینه‌های ضرب برای NFT‌ها را پرداخت کند. علاوه بر این، ریپل در کنار علاقه به تأمین ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، در برخی از مناطق آسیا مانند ژاپن همچنان از پشتیبانی برخوردار است.
باید این را در نظر گرفت که اگرچه هنوز هم ریپل توسط SEC تحت فشار است، اما این توکن توسط چهره‌های برتر بخش مالی حمایت شده است. به عنوان مثال، خزانه‌دار دارایی سابق ایالات متحده با بیان اینکه ریپل در دنیای واقعی مورد استفاده است، به هیئت مدیره ریپل پیوست.
در همان زمان، حامیان این ارز، بیرون از دفاتر SEC اعتراضاتی را ترتیب داده و سازمان تنظیم مقررات را به اتهام تلاش برای پاک‌کردن این توکن محکوم کردند.
در حالی‌که ریپل برای حفظ حرکت صعودی تلاش می‌کند، همه زورش را به کار گرفته تا طوفان را در میان مشکلات قانونی SEC تحمل کند. یکی از دلایل این است که پس از این‌که قاضی نیویورک، تصمیم سارا نتبورن (Sarah Netburn) اجازه دسترسی ریپل را به ارتباطات داخلی SEC در مورد چگونگی تعیین امنیت یک ارز رمزپایه داد، عملی شدنِ این اقدام تأخیر داشته است.

چشم انداز قیمت XRP چیست؟

اگر مقاومت این رمزارز در سطح مقاومت 0.9 دلار باقی بماند و اگر این موقعیت پایدار باشد، احتمالاً ریپل در یک دوره آزمایشی به 1 دلار برسد. اگر دارایی سطح مقاومت 1 دلار را بشکند، ممکن است سرمایه بیشتری را از سرمایه‌گذاران جذب کند و دارایی را به سمت بالا رفتن به سطح داغِ 1.2 دلار برساند. از این نقطه، روند صعودی به سمت 1.4 دلار در معرض دید بعدی قرار دارد.
با این حال، لازم به ذکر است که حرکت صعودی XRP نیز به آنچه در بیت‌کوین اتفاق می‌افتد بسیار بستگی خواهد داشت.
در یک چشم‌انداز کلی، قیمت ریپل، با توجه به طولانی‌شدن دادخواست SEC با احساسات گسترده‌تری در بازار رمزنگاری هدایت می‌شود.

منبع: finbold.co

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

+ دوازده = 14