ریپل تا 2030 عاری از کربن می‌شود - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ریپل تا 2030 عاری از کربن می‌شود

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ریپل تعهد داده که تا سال 2030 کربن‌ صفر شود. این کار مشابه اقدام کشورهایی است که تعهد داده‌اند تا سال 2050 به همین هدف برسند. مقصود نهایی این اقدام ممانعت از بدتر شدن اقلیم و آب‌وهواست.

توئیت ریپل، روز 27 می:

ما متعهد هستیم که تا سال 2030 به کربن صفر برسیم و با دانشگاه‌های پیشگامی که مصرف انرژی را در سرمایه‌های دیجیتال، شبکه‌های کارت اعتباری و نقدی ارزیابی می‌کنند، پژوهش جدیدی را راه بیندازیم.

این توئیت به یک مطلب در وبلاگ مونیکا لانک (Monica Long)، مدیر داخلی RippleX، لینک داده که در سپتامبر گذشته منتشر شده است. طبق این مطلب، ریپل متعهد شده که تا سال 2030 به وضعیت کربن صفر برسد و با بنیاد XRP Ledger ، و موسسۀ Energy Web، و موسسۀ Rocky Mountain همکاری می‌کند تا بلاکچین‌های عمومی را کربن‌زدایی کند.

Energy Web نیز یک مطلب وبلاگی منتشر کرده و در آن «کربن‌زدایی از XRP Ledger» را اعلام کرده است. این شرکت خاطرنشان کرده که این نخستین کربن‌زدایی گسترده از یک بلاک‌چین عمومی است، و چالش مهمی را که فناوری‌های بلاکچین برای محیط زیست به وجود آورده‌اند، هدف می‌گیرد.

در این پست آمده که اپلیکیشن منبع باز Energy Web که EW Zero نام دارد، افراد و مشاغل و به طور کلی محیط بلاکچین را قادر می‌کند که به الکتریسیتۀ تأیید شده با کربن صفر منتقل شوند.

ریپل برای دست‌یابی به این هدف، منابع خود را در چندین اقدام ابتکاری سرمایه‌گذاری خواهد کرد، من ‌جمله اندازه‌گیری اثر کربن خود و کاهش آن از طریق خریدن انرژی پاک و تجدیدپذیر برای فعالیت‌های اقتصادی، و سرمایه‌گذاری در فناوری کربن‌زدایی. این شرکت در همکاری با کالج دانشگاهی لندن (UCL) و دانشگاه ملی سنگاپور برای تحقیق دربارۀ تأثیرات زیست‌محیطی کریپتوکارنسی همکاری می‌کند.

در مطلب مونیکا لانگ آمده است که: اجرای کامل این روش‌های سبز و پایدار یک شبه رخ نخواهد داد. لازم است مدیران صنایع پیش از آنکه خیلی دیر شود، مسئولیت کاهش مصرف انرژی را برعهده گیرند.

به گفتۀ این شرکت، اتخاذ تدابیری برای پایداری صنایع و کاهش انتشار کربن می‌تواند کمک کند که در اقتصاد جهان تا سال 2030، 26 تریلیون دلار صرفه‌جویی شود. اکثر ارزها با محیط‌زیست سازگار نیستند، و تولید و جابه‌جایی پول به آلودگی و جنگل‌زدایی بیشتر می‌انجامد.

برخی ارزها تأثیرات کربنی قابل‌توجهی دارند. این شرکت ادعا کرده که بیت‌کوین به تنهایی به اندازۀ مصرف متوسط کشور پرتغال در طول یک سال، انرژی مصرف می‌کند. برد گارلینگ‌هاوس (Brad Garlinghouse) مدیرعامل ریپل، به تازگی در مصاحبه‌ای از XRP در برابر بیت‌کوین دفاع کرده است و گفته که تورم XRP صفر است، زیرا در آن هیچ توکن دیگری تولید نخواهد شد.

منبع: cryptoglobe.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

پنج × چهار =