شایعۀ افزایش 450 میلیون دلاری بودجۀ سولانا - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

شایعۀ افزایش 450 میلیون دلاری بودجۀ سولانا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سولانا ، اگر شایعه افزایش بودجه‌اش به مبلغ 450 میلیون دلار درست باشد، این بلاکچین که مهم‌ترین رقیب اتریوم است، احتمالاً برای استفاده از اپلیکیش‌های غیرمتمرکز مانند “DeFi” و “NFT” در مقایسه با اتریوم محبوب‌تر خواهد شد. نمایندۀ سولانا این شایعات را تأیید نکرده، اما آن‌ها رد هم نکرده است.

سولانا میزبان محصولات غیرمتمرکزی مانند سروم (Serum) است؛ سروم یک صرافی غیرمتمرکز است که از زمان راه‌اندازی‌اش در ماه اوت، حجم معاملات آن از مرز 4 میلیارد گذشته است. از کاربران دیگر این بلاکچین می‌توان به صرافی سولیبل (Solible) و کیف پول الکترونیکی اتومیک (Atomic) اشاره کرد.

شایعۀ افزایش بودجۀ سولانا را نخستین بار “Decrypt” مطرح کرده است. بر اساس این گزارش، این پول برای توسعۀ بیشتر بلاکچین و افزایش سهم سرمایۀ آن در بازار رمزارز استفاده خواهد شد. همچنین می‌تواند برای تشویق توسعه‌‌دهندگان به استفاده از سولانا به جای بلاک‌چین‌های رقیب استفاده شود. در ماه مه، سولانا 20 میلیون دلار به حمایت از پروژه‌های شبکه خود با مشارکت “MATH Global” اختصاص داد و 60 میلیون دلار برای حمایت از بازارهای نوظهور در برزیل و روسیه و هند و اوکراین صرف کرد. سپس در ماه ژوئن سولانا 20 میلیون دلار دیگر صرف کرد تا با همکاری “ROK Capital” در کرۀ جنوبی توسعه یابد.

اتریوم هم‌اکنون با ازدحام شبکه و هزینۀ بالای معامله روبرو است و برای تأمین تقاضای محصولات “DeFi” تلاش می‌کند. طبق داده‌های “blockchair” هم‌اکنون سولانا می‌تواند در هر ثانیه 1000 تراکنش انجام دهد، اما این رقم برای اتریوم 14 است. با وجود این، اتریوم پس از به‌روزرسانی خود و انتقال بلاکچین از اثبات کار به اثبات سهام احتمالاً کارآمدی بیشتری خواهد داشت.

سولانا با وجود آنکه رشد سریعی داشته، اما هنوز با چالش‌های قابل‌توجهی روبرو است. این شبکه نه تنها با اتریوم، بلکه باید با الگوراند (Algorand)، کاردانو، تزوس (Tezos) و پولکادات نیز رقابت کند.

به علاوه، این میزان از بودجه، به ویژه اگر در توکن‌های شبکۀ سولانا (SOL) صرف شود، ممکن است توجه مقامات نظارتی مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)  را به خود جلب کند و آن‌ها ممکن است تصور کنند که توکن‌های “SOL” حاوی اوراق سهام هستند. تا کنون تنها دارایی‌های کریپتویی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) و کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده (CTFC) آن‌ها را خالص تلقی می‌کنند، بیت‌کوین و اتر هستند.

بلاکچین سولانا دارای 477855617 توکن در گردش است که در دو صرافی ایالات متحد آمریکا، بایننس و کوین‌بیس پرو، در دسترس هستند. رمزارز SOL هم‌اکنون 42.50 دلار معامله می‌شود.

منبع: forbes.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

هفتاد پنج − = 74