sec ریپل (xrp) را به «اذیت و آزار» متهم کرد!-sec-xrp
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SEC ریپل (XRP) را به «اذیت و آزار» متهم کرد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)  ریپل را متهم کرد که در صدد کشف اطلاعات کارمندان ممتاز این سازمان است. این اتهام باعث خروج چهار نهنگ از شبکۀ ریپل شده است و تعدادی از آدرس‌ها با یک تا ده میلیون “XRP” به میزان 0.33 درصد افت داشته‌اند.

به نظر می‌رسد تحولات جدید پیرامون پروندۀ کمیسیون بورس آمریکا و ریپل ارزش بازار XRP را تحت الشعاع قرار دهد.

پس از آنکه قاضی پرونده، سارا نتبورن، کمیسیون بورس و اوراق بهاردار آمریکا (SEC) را از دسترسی به سوابق بانکی ریپل منع کرد، تیم XRP بسیار هیجان زده شدند. سرمایه‌گذاران کوین این تصمیم قاضی را یک پیروزی تلقی کردند و برای خرید آلت کوین (altcoin) به مراکز خرید و فروش شتافتند.

در چهارمین کریپتوکارنسی بزرگی که به موجب تأمین سرمایۀ بازار رخ داد، افزایش ناگهانی و قابل توجه خرید موجب شد که رالی میان کارگزاران خوش‌بین بازار 240 درصد افزایش یابد. قیمت XRP از 0.58 دلار در 4 آوریل به 1.96 دلار در 14 آوریل افزایش یافت که طی سه سال گذشته بی‌سابقه بود.

به نظر می‌رسد که مشارکت کنندگان بازار از افزایش قیمت منتفع شدند و سود کردند که این خود موجب اصلاح 40 درصدی شد. اما در 24 ساعت گذشته، پس از آنکه سازمان بورس آمریکا ریپل را به آزار و اذیت متهم کرد، زیان‌دهی با سرعت زیادی شدت گرفت.

بنابر اظهارات ناظر مالی آمریکا، دفتر کل توزیع شده که به تازگی راه اندازه شده است (the distributed ledger startup)، در صدد است که به سوابق داخلی دست یابد، که این سوابق به تعیین این مسئله که آیا XRP یک ورقه بهادار است، ارتباطی ندارد. چنین اقداماتی یک تلاش غیرمستقیم است برای آنکه این مبارزۀ قانونی را به سوی «مشاجره بر سر تجسس و کشف نامشخص و لجام گسیخته‌ و… وارسی اسناد» سوق دهد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ادعا کرد: «متهمان واقعا به دنبال شواهد مرتبط نیستند، بلکه به جای آن به دنبال آزار SEC هستند، درپی آن هستند که پرونده را از مسیری که سزاوارش است دور کنند و sec را در وارسی اسناد به بن‌بست برسانند».

در این نامه، نظارت کننده از قاضی نتبرن درخواست کرد که «مشاجرات معلق در خصوص کشف را حل و فصل کند» تا ریپل را از این اقدام بازدارد که «به دنبال اطلاعات نامربوطی از کارمندان ممتاز SEC باشد»، اطلاعاتی که پیش از این دسترسی به آن با عنوان «اطلاعات غیرقابل کشف» منتفی شده بود.

مالکان XRP وحشت زده شده‌اند

نمودار توزیع عرضه نشان می‌دهد که سرمایه گذاران دربارۀ ادعاهای SEC نگران هستند. در واقع، طی 48 ساعت گذشته، تعدادی از آدرس‌ها با یک تا ده میلیون XRP به میزان 0.33% افت داشته اند. تقریبا چهار نهنگ شبکۀ جدید را ترک کرده‌اند یا توکن‌های خود را ظرف این مدت کوتاه بازتوزیع کردند.

کاهش اخیر در تعداد سرمایه‌گذاران بزرگی که پشت XRP بودند، در نگاه اول ممکن است مهم نباشد. با وجود این، با توجه به اینکه این نهنگ‌ها بین 1.10 میلیون دلار تا 11 میلیون دلار از ارزش این توکن را در اختیار دارند، افزایش ناگهانی در فشار فروش می‌تواند به معنای میلیون‌ها دلار خسارت باشد.

منبع خبر: www.cryptoslate.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

6 + سه =