200 صرافی رمزارز در کره جنوبی متوقف خواهند شد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

200 صرافی رمزارز در کره جنوبی متوقف خواهند شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

یون سونگ‌سو (Eun Sung-soo)، ناظر برتر مالی کره جنوبی، هشدار داده که ممکن است همه مبادلات ارز رمزنگاری ‎شده در این کشور تعطیل شود. کره در حال حاضر 200 صرافی رمزارز دارد.
هفته گذشته در نشست عمومی کمیته امور سیاسی شورای ملی، رئیس یون گفت: «پس از اجرای قانون ویژه مالی، می‌توان همه صرافی‌های ارز رمزنگاری‌شده 200 کشور را خاموش کرد.»
رئیس یون توضیح داد که مبادلات ارزهای رمزنگاری‌شده باید در “FSC” تحت قانون اصلاح‌شده ویژه وجوه (قانون گزارش و استفاده از اطلاعات معاملات مالی مشخص) ثبت شوند. او گفت: «ما در حال حاضر درخواست‌ها را برای صرافی‌ها می پذیریم تا رسماً تجارت خود را طبق جدول زمانی ثبت كنند، اما هیچ اپراتور مبادله‌ای تا به امروز تقاضایی ارسال نكرده است.»
از آنجا که هیچ شرکتی در این مدت در FSC ثبت نشده است، او هشدار داده که «ممکن است به طور ناگهانی در ماه سپتامبر صرافی‌ها تعطیل شوند.»
لایحه اصلاح شده قانون وجوه ویژه از 25 مارس به اجرا درآمد و مقررات آن پس از شش ماه مهلت در 24 سپتامبر اجرا می‌شود. این اصلاحیه به ارائه‌دهندگان ارز رمزنگاری‌شده، از جمله مبادلات رمزنگاری، نیازهای لازم از جمله اخذ گواهینامه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) و صدور حساب‌های نام واقعی را الزامی می‌کند.
کمیسیون خدمات مالی مسئول ثبت مبادلات ارزهای رمزنگاری شده است که این شرایط را برآورده می‌کنند. با این حال، بسیاری از مبادلات رمزنگاری نگرانند که ممکن است نتوانند الزامات را برآورده کنند؛ به ویژه در مورد نام واقعی حساب‌ها، که این امر ممکن است منجر به تعطیلی گسترده مبادلات شود.
رئیس یون خاطرنشان کرد که ارزهای رمزپایه، ارز نیستند! او تأکید می‌کند که دولت بارها به سرمایه‌گذاران هشدار داده است که «نوسان ناگهانی قیمت این رمزارزها» خطرناک است.
علاوه بر این، رئیس FSC گفت که سود حاصل از سرمایه‌گذاری ارزهای رمزنگاری‌شده از سال آینده مشمول مالیات خواهد شد. وزارت استراتژی و دارایی در فوریه اعلام کرد که از سال 2022 درآمد حاصل از معاملات ارز رمزنگاری‌شده نیز مانند سایر درآمدها طبقه‌بندی می‌شود و به طور جداگانه با نرخ مالیات 20 درصد دریافت می‌شود.

منبع: www.news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

− 1 = پنج