گمانه‌زنی‌ها دربارۀ کاهش ارزش بیت‌کوین به زیر 40هزار دلار - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

گمانه‌زنی‌ها دربارۀ کاهش ارزش بیت‌کوین به زیر 40هزار دلار

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ورود زیاد بیت‌کوین به صرافی‌های متمرکز موجب این گمانه‌زنی در رسانه‌های اجتماعی شده که قیمت این کریپتوکارنسی باز هم تنزل یابد.

لکس موسکوفسکی (Lex Moskovoski)، مدیرعامل موسکوفسکی کاپتیال (Moskovoski Capital)، داده‌هایی را به اشتراک گذاشت که نشان می دهد در روز 18 مه، 22،917 بیت‌کوین ظرف یک ساعت به صرافی‌های متمرکز منتقل شده است. موسکوفسکی اظهار داشت که از «پنج‌شنبۀ سیاه» مارس 2020، این رقم بالاترین نرخ ورود بیت‌کوین به صرافی‌های غیرمتمرکز بوده‌ است.

نمودار مجموع انتقال بیت‌کوین به همۀ صرافی‌ها

خروج ارز از صرافی‌ها معمولا چنین تفسیر می‌شود که سرمایه‌های کریپتوی مذکور برای امنیت به کیف‌پول‌های سرد یا برای سوددهی به پروتکل‌های دیفای منتقل شده‌اند، و در مقابل ورود ارز به صرافی‌های غیرمتمرکز چنین تعبیر می‌شود که دارایی‌ها به پلتفرم‌های متمرکز منتقل می‌شوند که فروخته شوند.

داده های جمع آوری شده به دست شرکت تحلیل درون زنجیره‌ای کریپتوی گلس‌نود (Glassnode) نشان می‌دهد که طی دو روز گذشته حجم انتقال خالص بیت‌کوین به مهم‌ترین صرافی متمرکز، یعنی بایننس، بالاترین میزانی بوده که تا‌کنون شاهدش بوده‌ایم. این داده‌ها را تحلیل‌گر توئیتر، ویلیام کلمنت 3(William Clemente III)، برای 70400 فالوئر خود منتشر کرده است و گمانه ‌زنی را در رسانه‌های اجتماعی به وجود آورده که قیمت بیت‌کوین کاهش خواهد داشت.

نمودار انتقال خالص بیت‌کوین به بایننس

نمودار بالا نشان می‌دهد در 48 ساعت گذشته تقریباً 48000 بیت کوین به ارزش بیش از 1.4 میلیارد دلار به بایننس سپرده شده است.

با وجود این، برخی از تحلیلگران دلایلی دارند مبنی بر اینکه قیمت بیت‌کوین صعود خواهد کرد.

تحلیلگر مشهور، لارك داویس (Lark Davis) چنین گفت که سقوط اخیر قیمت بیت‌کوین، شاخص قدرت نسبی (RSI) 14 روزۀ بیت‌کوین را، برای نخستین بار از مارس 2020، در محدودۀ فروش بیش از اندازه قرار داده است، و پیش‌بینی کرد که ارزش بیت‌کوین به زودی به وضع ثابتی برسد.

برخی دیگر نیز این وضعیت را کاتالیزوی برای افزایش مجدد ارزش بیت‌کوین می‌دانند و پیش‌بینی می‌کنند که وقتی فروش به اتمام برسد، صعود قیمت بیت‌کوین رخ خواهد داد.

کاربر توییتر “YHRW80” به جریان‌های فزاینده‌ای اشاره کرد که طی سال 2021 در بازارهای مشتقات (derivatives markets) در خصوص بیت‌کوین رخ داد و نتیجه گرفت که احساس غالب در بازارها “طمع” است نه ترس.

با این حال ، شاخص «طمع و ترس» (Fear and Greed Index) بیت‌کوین با تحلیل YHRW80 موافقت ندارد، و احساسات فعلی بازار بیت‌کوین را «ترس شدید» توصیف می‌کند.

منبع: cointelegraph.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

× دو = چهارده