تعلیق معاملات قرارداد در چین و روی‌آوردن تریدرها به بازار OTC - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

تعلیق معاملات قرارداد در چین و روی‌آوردن تریدرها به بازار OTC

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در جدیدترین تحولات رمزارزها در چین، صرافی‌های محلی این کشور، شهروندان چینی را از آغازِ هرگونه قرارداد جدید در بازارهای رمزنگاری منع کرده‌اند. معامله‌گران چینی برای دور زدن این محدودیت‌ها به بازارِ “OTC” یا سیستم‌عامل‌های معاملات نظیربه‌نظیر روی آورده‌اند.

روزنامه‌نگار چینی و بلاکچین (Wu Blockchain) گزارش داد که صرافی “BitMart” تصمیم گرفته خدمات معامله قراردادی را برای همه کاربران خود به حالت تعلیق درآورد.
سرکوب اخیر معدن‌چیان و بازرگانان رمزنگاری چین، شرکت‌های رمزنگاری محلی را مجبور کرده است تا جای ممکن خدمات رمزنگاری خود را متوقف کنند.
تریدرها در چین می‌توانند تمام معاملات قبلی‌شان را ببندند؛ با این حال نمی‌توانند هیچ معامله جدیدی را  افتتاح کنند. بنابراین، برای کاربران جدید امکان باز کردن خدمات قرارداد وجود ندارد، زیرا آنها قادر به انتقال دارایی به کیف پول‌های این قراردادها نیستند.
پس از سرکوب چین، رسانه‌های تحت حمایت دولت در چین، به شدت از معاملات آتی با اهرم بالا انتقاد کرده‌اند. 4 بورس آتی جهانی برت، یعنی “Huobi”، “Bybit”، “OKEx” و “Binance”، در خارج از چین قرار دارند.

گزارش شده که صرافی هوبی (Huobi) بیشتر تحت تأثیر سیاست‌های چین قرار گرفته و کاربران جدید را کاملاً از انتخاب ویژگی معاملات آتی منع کرده است.
صرافی اوکی‌اکسپنج (OKEx) نیز در یک پست وبلاگ  درپنجشنبه گذشته، 27 می، اشاره کرد که سرکوب اخیر فقط هدفِ ایجاد سیاست‌های سخت‌تر را دنبال می‌کند. با این حال، کاربران ملی چین می‌توانند به نگه‌داشتن و استفاده از ارزهای رمزپایه ادامه دهند.
این در حالی است که این مدیر این صرافی گفته چین مالکیت ارزهای دیجیتال توسط کاربران خود را غیرقانونی اعلام نکرده است. تبادل رمزنگاری اضافه شده است. او باور دارد که چین سخت‌تر در مبادلات و عملیات استخراج خواهد بود، اما مردم و اتباع چین هنوز هم می‌توانند از ارزهای رمزنگاری‌شده استفاده و نگهداری کنند.

تاجران چینی به میزهای فرابورس سرازیر می‌شوند

طبق گزارش اخیر بلومبرگ، به دلیل تصمیمات سخت‌گیرانه جدید در این کشور، تعداد زیادی از تجار چینی به سیستم عامل‌های فرابورس (OTC) مراجعه کرده‌اند. گزارش اخیر خاطر نشان می‌کند: «پس از افزایش ریزش بیت‌کوین و سایر توکن‌ها در شش ماه گذشته، نگرانی‌های طولانی مدت حزب کمونیست در مورد احتمال کلاهبرداری، پول‌شویی و ضرر و زیان معاملات تجاری توسط سرمایه‌گذاران به‌شدت افزایش یافت. با این وجود سختی ردیابی معاملات در سیستم عامل‌های محلی فرابورس و شبکه‌های نظیر به نظیر، به این معنی است که ممنوع‌کردنِ عمده فروشی برای مقامات این کشور بسیار سخت است.»

منبع: coingape.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

÷ سه = یک