نگاهی به پنج کریپتوکارنسی برتر این هفته - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

نگاهی به پنج کریپتوکارنسی برتر این هفته

زمان مطالعه: 7 دقیقه

پنج کریپتوکارنسی برتر این هفته را با هم بررسی می‌کنیم. بیت‌کوین در آستانۀ یک تحرک قیمت تعیین‌کننده است؛ همچنین اگر گاوها موفق شوند، اتر، کاردانو، سولانا و تتا صعود خواهند کرد. در این مقاله پنج کریپتوکارنسی برتر بازار، که ممکن است در چندروز آینده عملکرد بهتری داشته باشند، تحلیل شده است.

وقتی بازار نزولی می‌شوند، هر خبر ناخوشایند کوچک، موجب وحشت تریدرها و فروش بیشتر شده و قیمت‌ها افت بیشتری می‌یابند. اما به هر ترتیب بعید است که در بلندمدت، روایت بیت‌کوین تغییر کند. همچنان که قیمت اصلاح می‌شود، بسیاری از سرمایه‌گذاران نهادی رو به سرمایه‌گذاری در کریپتو می‌آورند تا خود را در برابر افزایش تورم احتمالی در ایالات متحد محافظت کنند.

از دیدگاه اکثر تریدرها، روند نزولی بیت‌کوین فرصتی برای خرید و نگاه‌داری آن برای بلند مدت است.

در این مقاله سعی داریم که پنج کریپتوکارنسی برتر را که ممکن است در چندروز آینده عملکرد بهتری داشته باشند، تحلیل کنیم.

بیت‌کوین

بیت‌کوین، در روز 3 ژوئن، از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (39127 دلار) پایین‌تر رفته، اما در نزدیکی خط‌روند مثلث حمایت می‌شود. این نشان می‌دهد که در افت قیمت گاوها خرید می‌کنند و در افزایش قیمت خرس‌ها می‌فروشند.

نمودار روزانۀ بیت‌کوین/تتر

به نظر می‌رسد که حرکت بعدی روند، زمانی آغاز شود که قیمت از مثلث فرار کند. اگر گاوها قیمت را به بالای خط مقاومت برانند و آنجا حفظش کنند، جفت بیت‌کوین/تتر می‌تواند به میانگین متحرک سادۀ 50 روزه افزایش یابد (47198 دلار) و سپس به الگوی هدف 52622.90 دلار برسد.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط‌روند مثلث برسد، عرضه بیش از تقاضا خواهد بود. این موجب خواهد شد که منطقۀ حمایتی از 30 هزار دلار به 28 هزار دلار برسد.

اگر این منطقۀ حمایتی شکسته شود، ممکن است فروش تشدید شود، زیرا تریدرهایی که اخیرا خرید کرده‌اند، ممکن است موقعیت خود را ترک کنند و این می‌تواند قیمت را تا 20 هزار دلار کاهش دهد.

نمودار 4 ساعته بیت‌کوین/تتر

میانگین‌های متحرک در نمودار 4 ساعته مسطح شده‌اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) میان 40 و 60 در نوسان است و این نشان‌دهندۀ تعادل میان خریداران و فروشندگان است.

با وجود این، بعید به نظر می‌رسد که این وضعیت عدم‌اطمینان برای مدت طولانی تداوم یابد و در روزهای آتی قیمت احتمالا به بالا یا پایین مثلث شکسته خواهد شد. اگر قیمت شکسته شود و بالای مثلث باقی بماند، به نظر می‌رسد که ساختار قیمت همچون یک الگوی معکوس عمل کرده است.

برعکس، اگر قیمت به زیر مثلث شکسته شود، نشان خواهد داد که تثبیت فعلی قیمت یک توقف موقت در یک روند نزولی نیرومند بوده است. پیش‌بینی جهت این شکست قیمت دشوار است، بنابراین تریدرها باید پیش از تغییر دادن موقعیت خویش منتظر باشند.

اتر

در 4 ژوئن، اتر از میانگین متحرک ساده (SMA) 50 روزۀ خود پایین‌تر رفت (2908 دلار) و دوباره وارد مثلث متقارن شد. با وجود این، نکتۀ مثبت آن است که گاوها زمین بازی را ترک نکردند، و این نشان از خرید نیرومند در قیمت حول و حوش 2550 دلار دارد.

نمودار روزانۀ اتر/تتر

اگر خریداران قیمت را به بالای خط مقاومت مثلث ببرند، جفت اتر/تتر ممکن است دوباره میانگین متحرک سادۀ 50 روزۀ را به چالش بکشد. یک شکست و نزدیک شدن به بالای این سطح مقاومت ممکن است مسیر حرکت را به سطح 61.8 درصدی اصلاح فیبوناچی (Fibonacci) با قیمت 3362.72 دلار، روشن کند.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت بار دیگر از میانگین متحرک سادۀ 50 روزه پایین‌تر برود، نشان از آن دارد که خرس‌ها به شدت از سطح مقاومت دفاع می‌کنند. شکست به زیر 2550 دلار می‌تواند قیمت را تا خط حمایتی این مثلث پایین بکشاند. شکست در زیر مثلث می‌تواند نشانۀ بازگشت خرس‌ها و به دست گرفتن بازار از سوی آن‌ها باشد.

نمودار 4 ساعتۀ اتر/تتر

نمودار 4 ساعته نشان‌دهندۀ شکل‌گیری یک الگوی صعودی مثلث است که در یک شکست کامل می‌شود و در 2906 دلار بسته می‌شود. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت (اتر/تتر) می‌تواند به 3600 دلار برسد و سپس به الگویی برسد که هدفش 4083.26 دلار است.

اگر قیمت کاهش یابد و زیر خط‌روند مثلث بشکند، این نمای صعودی بی‌اعتبار خواهد بود. خرس‌ها سپس سعی خواهند کرد که قیمت را به 2200 دلار و سپس به سطح حمایت بحرانی 1728.74 دلار برسانند.

کاردانو

طی روزهای گذشته، کاردانو در طیف 1.94 دلار و 1 دلار گیر کرده است. این آلت‌کوین، روز 4 ژوئن، از سطح مقاومت این طیف پایین‌تر رفت و به میانگین‌های متحرک رسید.

نمودار روزانۀ کاردانو/تتر

گاوها در تلاش هستند که از محدودۀ میان میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.66 دلار) و میانگین متحرک ساده 50 روزه (1.55 دلار) دفاع کنند. اگر قیمت از سطوح کنونی بالاتر برود، نشان می‌دهد که احساس بازار رو به مثبت شدن است و تریدرها در حال خرید افت قیمت هستند.

یک شکست قیمت و نزدیک شدن به قیمت 1.94 نشان خواهد داد که گاوها در حال به دست گرفتن بازار هستند. اگر قیمت بالای این سطح دوام بیاورد، جفت کاردانو/تتر می‌تواند اوج قیمت خود یعنی 2.47 دلار را دوباره آزمایش کند. یک شکست در بالای این مقاومت، نشانۀ مرحلۀ بعدی روند صعودی خواهد بود.

اگر این جفت ارز کاهش یابد و زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه بشکند، این دید مثبت اعتبار خود را از دست خواهد داد. سپس خرس‌ها تلاش می‌کنند که قیمت را به منطقۀ حمایتی  1.33 تا 1.22 دلار برسانند.

نمودار 4 ساعتۀ کاردانو/تتر

نمودار 4 ساعته تشکیل یک الگوی مثلثی صعودی را نشان می‌دهد که در یک شکست کامل می‌شود و در قیمت بالای 1.94 بسته می‌شود. ساختار صعودی قیمت 2.88 دلار را نشانه گرفته است. با وجود این، رسیدن به این هدف بعید است، زیرا خرس‌ها ممکن است در سطح 2.47 مقاومت سختی داشته باشند.

میانگین متحرک نمایی (EMA) 20 روزه آغاز به افت کرده و شاخص قدرت نسبی (RSI) زیر نقطۀ میانی است، که نشان از سقوط احتمالی به خط‌روند مثلث دارد. یک شکست زیر این سطح حمایتی، ساختار گاوی را بی‌اعتبار می‌کند و ممکن است موجب سقوط به 1.36 و سپس 1 دلار شود.

سولانا

خرس‌ها در تلاش هستند که مهار فروش سولانا (relief rally) را در سطح 61.8 درصدی اصلاح فیبوناچی (Fibonacci) با قیمت 43.38 دلار متوقف کنند. با وجود این، فروشندگان نتوانسته‌اند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (36.39 دلار) برسانند که این نشان می‌دهد احساس بازار در حال مثبت شدن است.

داده‌های “VORTECS™” از کوین‌تلگراف، در 1 ژوئن، روندی صعودی را برای سولانا شناسایی کرد. امتیاز “VORTECS™” یک مقایسۀ الگوریتمی میان وضعیت تاریخی و وضعیت کنونی بازار است که حاصل ترکیبی از داده‌ها مانند احساس بازار، حجم معامله، تحرکات اخیر قیمت و فعالیت توئیتر است.

امتیاز VORTECS™ در برابر قیمت سولانا، منبع: Cointelegraph Markets Pro

چنان‌که در نمودار بالا قابل مشاهده است، وقتی قیمت سولانا به 32.10 دلار نزدیک شد، امتیاز VORTECS™ برای سولانا  در 1 ژوئن سبز شد.

پس از آن امتیاز “VORTECS™” پیوسته سبز باقی ماند و قیمت سولانا امروز به 43.33 دلار رسید، یعنی طی 5 روز رکورد افزایش 35 درصدی را ثبت کرد. این نشان می‌دهد که امتیاز “VORTECS™”، برخلاف ابزارهای تحلیلی دیگر، یک نشانۀ زودهنگام از روند صعودی را به دست داده است.

نمودار روزانۀ سولانا/تتر

.

جفت سولانا/تتر روز 4 ژوئن در مقایسه با میانگین متحرک نمایی افزایش یافت، و امروز به میانگین متحرک ساده (39.42 دلار) بازگشت. این نشان می‌دهد که گاوها برای خریدن منتظر اصلاح بیشتری نیستند.

اگر خریداران قیمت را به بالای 43.38 برسانند، این نشان دهندۀ پایان روند نزولی است. این جفت می‌تواند به سطح اصلاحی 78.6 درصد با قیمت 49.97 دلار افزایش یابد و سپس به اوج قیمت 58.38 دلار افزایش یافت. میانگین متحرک نمایی 20 روزه آغاز به افزایش کرده و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدودۀ مثبت است که نشان می‌دهد خریداران دست بالا را دارند.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط روند برسد، این دیدگاه مثبت اعتبار خود را از دست خواهد داد. این جفت سپس ممکن است به 25.58 دلار و سپس 21 دلار برسد.

نمودار 4 ساعتۀ سولانا/تتر

میانگین‌های متحرک در نمودار 4 ساعته افزایش یافته‌اند و روند شاخص قدرت نسبی در محدودۀ مثبت معامله می‌شود و این نشان می‌دهد که گاوها به بازار برگشته‌اند. اگر خریداران قیمت را بالای 43.38 دلار ببرند، حرکت رو به بالا شتاب خواهد گرفت.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و میانگین متحرک 20 روزه بشکند، نشان می‌دهد که عرضه از تقاضا پیشی خواهد گرفت. این جفت سپس ممکن است به میانگین متحرک ساده 50 روزه کاهش یابد و سپس به خط روند برسد. شکست به زیر این خط‌روند نشان خواهد داد که خرس‌ها به میدان بازی بازگشته‌اند.

تتا

تتا در یک کانال نزولی معامله می‌شود. در 4 و 5 ژوئن، گاوها تلاش کردند که قیمت را به بالای خط مقاومت این کانال بکشند، اما موفق نشدند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها بشدت در حال دفاع از این سطح مقاومت هستند.

نمودار روزانۀ تتا/تتر

با وجود این، میانگین متحرک نمایی (8.19 دلار) آغاز به افزایش کرده و شاخص قدرت نسبی در محدودۀ مثبت است که نشان می‌دهد گاوها اندکی پیشرفت داشته‌اند. اگر جفت تتا/تتر از میانگین متحرک نمایی بیشتر شود، خریداران تلاش دیگری خواهند کرد که قیمت را بالای این کانال بکشانند.

اگر موفق شوند، احتمالا روند نزولی تمام خواهد شد. سپس این جفت ارز می‌تواند به 13 دلار و سپس به اوج 15.88 دلار افزایش یابد. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند و نگاه دارند، این دیدگاه صعودی بی‌اعتبار خواهد بود. چنین تحرکی ممکن است موجب کاهش قیمت تتا به 6 دلار شود.

نمودار 4 ساعتۀ تتا/تتر

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که این جفت ارز دوبار از خط مقاومت کانال پایین‌تر رفته است. با وجود این، خرس‌ها نتوانسته‌اند که قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی بکشانند و نگاه دارند، و این نشان از آن دارند که سطح تقاضا پایین‌تر است.

اگر این جفت ارز از سطح کنونی بالاتر برود، گاوها بار دیگر تلاش خواهند کرد که قیمت را به بالای کانال برسانند و اگر موفق شوند، مرحلۀ بعدی روند صعودی آغاز خواهد شد.

از سوی دیگر اگر قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه بکشند، این جفت می‌تواند به میانگین متحرک ساده سقوط کند. شکست به زیر این سطح حمایتی نشان از آغاز اصلاح بیشتر قیمت دارد.

منبع: cointelegraph.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

+ چهل یک = چهل هشت