استخراج‌کنندگان در انتظار به‌روزرسانی مهم Taproot - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

استخراج‌کنندگان در انتظار به‌روزرسانی مهم Taproot

زمان مطالعه: 2 دقیقه

استخراج‌کنندگان بیت‌کوین شروع به علامت‌گذاری برایِ فعال‌سازیِ آپدیتِ “Taproot” روی شبکه بیت‌کوین کرده‌اند، که پس از دو سال در شرف وقوع است. همه منتظرند که ببینند بزرگ‌ترین به روزرسانی بیت‌کوین در تقریبا چهار سال گذشته چه تاثیر بر شبکه این رمزارز خواهد گذاشت.
«تپ‌روت» به این‌دلیل اهمیت زیادی دارد که منجر می‌شود تا تراکنش‌های چندامضاییِ بیت‌کوین، ارزان‌تر، با حریم خصوصی امن‌تر و ساده‌تر استقرار پیدا کنند.
ظاهراً، Taproot می تواند به مقیاس BTC کمک کند و معاملات بیت‌کوین می‌توانند خصوصی‌تر شوند. پروتکلی که در صورت اجماع به کار گرفته شود، یک سافت‌فورک (SoftFork) است که اسکریپت‌های بلاک‌چین را برای معاملات محرمانه و پیچیده بهبود می‌بخشد.
مدت‌زمانی طولانی است که شبکه بیت‌کوین شاهد به‌روزرسانی اساسی نبوده است. آخرین‌باری که این اتفاق افتاد، سال 2017 بود؛ زمانی‌که افراد شاهدِ “Segwit” بودند. از آن زمان به بعد، بیت‌کوین‌ها در حال بحث در مورد ارتقا “major” مهم بعدی یعنی Taproot هستند.
پیشنهاد Taproot در ژانویه 2018 توسط یکی از توسعه دهندگان شبکه بیت‌کوین به نامِ گرگوری مکسولG(regory Maxwell) ارائه شد.
طبق قوانین سنتی، برای اینکه فعال‌سازی Taproot اتفاق بیفتد، کارگران معدن باید در یک بازه زمانی مشخص قوانین اجماع جدید را تصویب کنند. در زمان نگارش این مقاله ، بیش از ده بلوک با بلوک‌های سیگنال‌دار برای فعال سازی Taproot استخراج شده‌اند. سه استخر متمایز معروف به “F2pool” و “Foundry” و “Slush Pool” همه سیگنالینگ را آغاز کرده‌اند. از امروز ماینرها می‌توانند داده‌هایی ویژه را با نامِ “Signal bit” در بلاک استخراج‎شده وارد کنند. در حال حاضر این آپدیت در حال آزمایش است و اگر موفقیت‌آمیز باشد، Taproot در نوامبر اعمال می‌شود. اما اگر آزمایش موفقیت‌آمیز نباشد، دیگر این آپدیت انجام نخواهد شد.
در حالی‌که تعداد زیادی از طرفداران BTC در مورد فعال‌سازی Taproot مثبت هستند، نحوه ارتقا BTC قبلاً با بحث و گفتگو روبرو شده است.
علی رغم اختلاف نظرهای زیاد دراین‌باره، بسیاری از مردم تصور می‌کنند که در صورت توافق درباره Taproot و حتی با روش‌های فعال سازی قابل بحث، این نسخه جدید در سال جاری اتفاق خواهد افتاد.

منبع: www.news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

− 2 = چهار