تسلا 272 میلیون دلار بیت‌کوین فروخته است - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

تسلا 272 میلیون دلار بیت‌کوین فروخته است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

شرکت تسلا 10 درصد از سهام بیت‌کوین خود را فروخته است. در یک رویداد که فراخوانی برای سرمایه‌گذاران بود، این شرکت خودروی الکترونیکی گزارش درآمد Q1 2021 خود را ارائه کرد و از فروش 272 میلیون دلاری سهام بیت‌کوین و «سود 101 میلیون دلاری» خود پرده برداشت.
با توجه به قیمت معامله در 8 فوریه، فروش 272 میلیون دلاری دستِ‌کم 1.33 میلیارد دلار بیت‌کوین در ترازنامۀ تسلا باقی خواهد گذاشت.
این فروش کمک کرد که که درآمد خالص سه ماهۀ شرکت به رکورد 438 میلیون دلاری برسد.
مدیر ارشد مالی تسلا زاک کرکورن (Zach Kirkhorn) اظهار داشت: «شرکت تسلا به ارزش بیت‌کوین در بلندمدت باور دارد، بنابراین ما قصد داریم که داشته‌های بلندمدت خویش را نگاه کنیم و همچنان از معاملات مشتری‌هایمان که خودرو خریداری می‌کنند، بیت‌کوین جمع کنیم».
ایلان ماسک (Elon Musk)، مدیرعامل شرکت تسلا، در توئیتی اعلام کرد که تسلا بخشی از دارایی بیت‌کوین خود را فروخت تا نشان دهد که نقدشوندگی کریپتو می‌تواند به عنوان جایگزینی برای نگه‌داشتن پول نقد در ترازنامه باشد.
ماسک همچنین اظهار داشت که هیچ یک از بیت‌کوین‌های شخصی خود را نفروخته است. اظهارات ماسک پاسخی بود به توئیتی جداگانه از رئیس شرکت بارستول اسپورتز (Barstool Sports)، دیو پورتنوی (Dave Portnoy)، که ادعا کرده بود ماسک کریپتوکارنسی خرید، آن را پامپ و سپس دامپ کرد.

شرکت‌ها در حال روی‌آوردن به کریپتو هستند

طبق اعلامیۀ کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحد آمریکا (US SEC)، تسلا نخستین بار در فوریه سال جاری 1.5 میلیارد دلار بیت‌کوین خریداری کرد و شرکت کوین‌بیس گلوبال (Coinbase Global Inc) این خرید را تسهیل کرده است.
طی ماه گذشته تسلا اعلام کرد که در فروش اتومبیل‌های خود و خدمات مرتبط با آن پرداخت به بیت‌کوین را می‌پذیرد. ماسک اظهار داشت که شرکت این پرداخت‌ها را به شکل کریپتوکارنسی حفط خواهد کرد و آن را به پول فیات تبدیل نمی‌کند.
قیمت بیت‌کوین طی سه ماه اول به واسطۀ خرید تسلا، شرکت نرم‌افزار مایکرواستراتژی (MicroStrategy) و شرکت اسکوئر (Square) متعلق به جک دورسی (Jack Dorsey) و سایر شرکت‌های عمومی افزایش یافت.
بیت‌کوین هم‌اکنون به عنوان دارایی، در میان سرمایه‌گذاران نهادی بیشترین ترجیح را دارد. تعداد روزافزونی از شرکت‌ها بیت‌کوین را به عنوان ذخیرۀ خزانۀ خود در نظر گرفته‌اند تا ارزش سهام شرکت را افزایش دهند و در برابر تورم پول فیات از خود محافظت کنند.

منبع: www.blockchain.news

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

هفت + یک =