بازار خرس‌ چندان تداوم نخواهد داشت - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

بازار خرس‌ چندان تداوم نخواهد داشت

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بازار خرس کریپتوکارنسی احتمالاً طی چند هفتۀ آینده نیز تحت فشار فروش خواهد بود؛ اما داده‌ها حاکی از آن است که بازار خرس به زودی به پایان خواهد رسید.

در کریپتوکارنسی‌ها، بیت کوین معیار کل بازار است. با وجود اینکه ارزش کل بازار بیت کوین حدود 40 درصد کاهش یافته، این کریپتو هنوز هیچ مشابهی در بازار سهام ندارد. برای مثال شرکت اپل که با 2.2 تریلیون دلار در فهرست “S&P” بزرگترین شرکت است، اگر وضعیتی مشابه بیت کوین در بازار کریپتوکارنسی را داشت، هم‌اکنون می‌بایست ارزش بازار آن بالغ بر 17 تریلیون دلار می‌بود. بنابراین بازدهی همۀ کریپتوکارنسی‌ها همبستگی نیرومندی با بیت کوین دارد.

برای بیت کوین کاهش 20 درصدی کاملاً رایج است. پیش‌تر، در این سه ماهۀ نخست سال، ما یک روش ساده را معرفی کردیم برای تعیین اینکه آیا چنین سقوط (و صعودی) موجب آغاز روند و رویۀ جدیدی در بازار شده است یا خیر: بر اساس این روش تحلیل، پس از یک تغییر 20 درصدی در شاخص قیمت بیت کوین در کوین‌دسک (XBX)، بیت‌کوین تا 90 روز به اوج قبلی خود بازنمی‌گردد.

بازار خرس‌ چندان تداوم نخواهد داشت

در نمودار بالا، با استفاده از این روش، بازارهای گاو و خرس بیت کوین در طول سال‌های گذشته ترسیم شده است. در 14 آوریل “XBX” به اوج خود یعنی 64888.99 دلار رسید. از 22 آوریل بیش از 20 درصد کاهش یافت و به 50500 دلار رسید (از آن زمان تا کنون به 28825.76 رسیده است). از یکشنبه، 24 روز باقی مانده تا به نقطۀ عطف 90 روز برسیم.

این پیش‌بینی که بیت‌کوین طی سه هفتۀ آتی نمی‌تواند به 65 هزار دلار برسد، تحلیل جسورانه‌ای نیست. اما باید یادمان باشد که این کریپتو بیت‌کوین است. هم‌اکنون قیمت بیت‌کوین 33493.55 دلار است. رسیدن مجدد به اوج قیمت به معنای 93.7 درصد رشد است. از آوریل 2014 تا کنون، بیت‌کوین چنین رشدی را دست‌کم 25 بار ظرف 24 روز داشته است.

لذا حتی اگر گمان بر این نباشد که بیت‌کوین برای بار 26ام چنین رشدی را تجربه کند، به نظر می‌رسد که بازار خرس دوام نداشته باشد.

منبع: coindesk.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

بیست هشت − = بیست پنج