احتمال پذیرش بیت‌کوین در کشورهای آمریکای لاتین - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

احتمال پذیرش بیت‌کوین در کشورهای آمریکای لاتین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

احتمال پذیرش بیت‌کوین در کشورهای آمریکای لاتین وجود دارد. پس از رسمیت یافتن بیت‌کوین در السالوادور، سایر کشورهای آمریکای لاتین نیز مترصد پذیرفتن آن هستند. تعدادی از قانون‌گذاران کشورهای آمریکای لاتین به این کریپتوکارنسی ابراز تمایل کرده‌اند. این کشورها عبارتند از پاراگوئه، آرژانتین، پاناما، برزیل و مکزیک. این تمایل از سوی تونگا و تانزانیا نیز ابراز شده است.

پس از آنکه السالوادور بیت‌کوین را در کنار دلار آمریکا، به عنوان ارز قانونی خود اعلام کرده است، تعداد زیادی از قانون‌گذاران کشورهای همسایه ابراز تمایل کرده‌اند که اقدام مشابهی در کشور آن‌ها انجام شود یا آنکه در توئیتر تصویر پروفایل خود را به چشم‌های لیزری تغییر دهند.

میم (meme) چشم‌های لیزری از ماه فوریه در میان جامعۀ هوادار بیت‌کوین رواج یافته و به معنای آن است که آن‌ها چشم دوخته‌اند تا قیمت بیت‌کوین به 100 هزار دلار افزایش یابد. سیاستمداران، سلبریتی‌ها و سرمایه‌گذاران در این جنبش شرکت کرده‌اند و تصویر چشم لیزری را بر پروفایل‌های خود گذاشته‌اند.

گابریل سیلوا (Gabriel Silva)، عضو پارلمان پاناما در توئیتی به کشور السالوادور تبریک گفت: این خبر خوبی از سوی کشور السالوادور است و این کشور در زمینۀ کارآفرینی و فناوری به پاناما آموزش می‌دهد.

این موضوع مهمی است و پاناما نباید جا بماند. اگر می‌خواهیم که مرکز فناوری و کارآفرینی باشیم، باید از کریپتوکارنسی‌ها حمایت کنیم. ما در حال آماده‌کردن لایحه‌ای برای ارائه در مجمع هستیم.

کارلیتوس رجالا (Carlitos Rejala) نمایندۀ مجلس پاراگوئه نیز از دولت خواسته تا اقدامی نظیر السالوادور انجام دهد. او روی عکس پروفایل توئیتر خود تصویر چشمان لیزری را گذاشت و نوشت: «همان‌طور که مدت‌ها پیش می‌گفتم ، کشور ما باید دست در دست نسل جدید پیش رود. آن لحظه فرا رسیده، لحظه ما

فابیو اوسترمن (Fábio Ostermann)، نمایندۀ مجلس قانونگذاری برزیل نیز تصویر لیزری بر توئیتر خود گذاشته است. فرانچسکو سانچز (Francisco Sánchez) نیز موقتاً تصویر پروفایل خود را به چشمان لیزری تغییر داده و نوشته: «باور نمی‌کنم، اما چنین است».

تایلر وینکلووس (Tyler Winklevoss)، یکی از بنیان‌گذاران صرافی کریپتوکارنسی جمینی (Gemini) دربارۀ فهرست رو به رشد کشورهای علاقه‌مند به بیت‌کوین، پس از تصویب آن در کشور السالوادور، اظهار نظر کرده و در هفتۀ گذشته این توئیت را منتشر کرده است:

ابتدا نادیده‌ات می‌گیرند، سپس ناگهان پاراگوئه، آرژانتین، پاناما، برزیل، السالوادور و نیکاراگوئه بیت‌کوین را در آغوش گرفتند.

قانون‌گذاران زیادی در مکزیک نیز تصویر پروفایل خود را چشم‌لیزری کرده‌اند، مانند سناتور ایندیرا کمپیس (Indira Kempis) که به توئیت تایلر وینکلووس با پرچم مکزیک پاسخ داد. همچنین سناتور ادواردو مورات هینوجوزا (Eduardo Murat Hinojosa) خبر داده که لایحۀ پذیرش قانونی بیت‌کوین به بخش قانون‌گذاری ملی ارائه خواهد شد.

کشورهای دیگری مانند تونگا و تانزانیا نیز به این حرکت ابراز تمایل کرده‌اند. رئیس جمهور تانزانیا نیز از بانک مرکزی این کشور خواسته که بر تسهیل استفادۀ گسترده از کریپتوکارنسی در سراسر این کشور کار کند. یکی از اعضای پارلمان سلطنتی تونگا نیز حامی بیت‌کوین است؛ او عکس پروفایل توئیتر خود را تغییر داده و در یک جلسۀ توئیتری با حامیان بیت‌کوین مشارکت کرده تا در این باره صحبت کنند که چگونه تونگا از کریپتوکارنسی سود خواهد برد.

السالوادور پایه‌گذار روندی شده که طی آن کشورها بیت‌کوین را بپذیرند. جی‌پی‌مورگان (JPMorgan) گفته که کشورهای با موقعیت مشابه می‌توانند از السالوادور پیروی کنند و بیت‌کوین را قانونی کنند.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

شش + یک =