احتمال قانونی شدن کریپتو در آفریقا - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

احتمال قانونی شدن کریپتو در آفریقا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

قانونی شدن کریپتو در آفریقا ممکن است اتفاق بیفتد. همگام با این‌که السالوادور برنامه‌های پذیرش بیت‌کوین را به پیش می‌برد، در آفریقا نیز نشانه‌هایی از تسهیل سیاست‌های سختگیرانه دربارۀ کریپتو مشاهده می‌شود و حتی ممکن است این سیاست‌ها جای خود را به سیاست‌هایی دهند که کریپتو را خواهند پذیرفت.

در آفریقای جنوبی گروهی از واضعان مقررات در حوزۀ مالی با نام اختصاری “IFWG” اعلام کرد که کارگروه مقررات دارایی‌های کریپتو (CARWG) به این نتیجه رسیده که دارایی‌های کریپتو به صورت مرحله به مرحله وارد حوزۀ قانون‌گذاری آفریقای جنوبی خواهند شد. آن‌ها در یک مقاله نقشۀ راهی از قانون‌گذاری را ترسیم کرده‌اند که طی آن صرافی‌های کریپتوی این کشور تحت نظارت مقررات مالی قرار خواهند گرفت. همچنین قوانین مالی موجود اصلاح خواهند شد تا این اطمینان حاصل شود که ارائه دهندگان خدمات کریپتو ذیل حوزۀ اختیارات مرکز نظارت مالی قرار می‌گیرند.

کارگروه مقررات دارایی‌های کریپتو توصیه‌هایی را ارائه کرده که صرافی‌های ارز دیجیتال به آن نیاز خواهند داشت، من‌جمله: اتخاذ پروتکل‌های ضدپولشویی، ثبت‌نام در کمیتۀ امور مالی و سرمایه‌گذاری (FIC)، شناسایی و تأیید مشتریان، ثبت سوابق داده‌های مشتریان و معاملات، پایش فعالیت‌های مشکوک و غیرمعمول در پلتفرم صرافی، گزارش همۀ معاملات به ارزش 1815 دلار به بالا و … .

همچنین به کمیته امور مالی و سرمایه‌گذاری گفته شده که جریا‌ن‌های فرامرزی معاملات دارایی‌های کریپتو را تحت نظارت خود درآورد و درباره وضعیت صنعت کریپتوی کشور اطلاعات جمع‌آوری کند.

این گروه توصیه‌های خود را چنین نام نهاده است: یک رویکرد مرحله‌ای برای آوردن دارایی‌های کریپتو به حیطۀ مقررات.

همچنین در تونس، وزیر دارایی کشور خواستار جرم‌زدایی از مالکیت بیت‌کوین شده است. پس از آن‌که یک جوان 17 سالۀ تونسی به سبب پرداخت آنلاین یک معاملۀ کریپتو به زندان انداخته شد، وزیر دارایی این کشور این موضوع را در یک مصاحبۀ تلویزیونی مطرح کرد.

استفاده از کریپتو در تونس به شدت ممنوع ست، اما به زندان افتادن این جوان یک جنجال سیاسی را برانگیخت و این مطالبه به راه افتاد که در این زمینه از سوی دولت نرمش وجود داشته باشد. وزیر دارایی تونس در مصاحبۀ خود گفت:

آیا می‌توان تصور کرد که یک مرد جوان به سبب استفاده از ارز دیجیتال به زندان افتاده؟ من با این قانون موافق نیستم و برای تغییرش خواهم کوشید.

منبع: cryptonews.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

× پنج = 25