دلیل سودبردن لایت‌کوین از موفقیت بیت‌کوین - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

دلیل سودبردن لایت‌کوین از موفقیت بیت‌کوین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

دلیل سودبردن لایت‌کوین از موفقیت بیت‌کوین را در این مقاله شرح می‌دهیم، این‌که چرا لایت‌کوین که آن را نقرۀ ارزهای دیجیتال می‌خوانند، نهایتاً از موفقیت بیت‌کوین (به عنوان طلای ارزهای دیجیتال) سود خواهد برد.

بازار کریپتوکارنسی در مقایسه با گذشته تفاوت زیادی دارد، من‌جمله آن‌که لایت‌کوین دیگر در میان ده ارز دیجیتالی نیست که ارزش‌بازارشان از سایر ارزهای دیجیتالی بیشتر است.

ریپل نیز به دلیل مسائلی که با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا داشته از ردۀ سوم سقوط کرده است، در نتیجه جدای از اتریوم و بیت‌کوین، کریپتوهای متفاوتی بر این فضا حاکمیت دارند.

اما لایت‌کوین ممکن است پایین جدول باقی بماند و تنها در صورتی متنفع شود بیت‌کوین به یکباره رشد کند.

لایت‌کوین برای معاملات کوچکتر مناسب است و برای پایین نگاه داشتن هزینه‌ها از شبکۀ لایتنینگ بیت‌کوین استفاده می‌کند. هردوی این دلایل نشان می‌دهند که چرا این آلت‌کوین از بیت‌کوین منتفع می‌شود. اما دلایل بیشتری برای موفقیت لایت‌کوین وجود دارد.

نمودار: الگوی آدم و حوا در نمودار می‌تواند موجب صعود لایت‌کوین شود

دلایل برشمرده شده در بالا عواملی هستند که مشخصاً به بیت‌کوین و موفقیتش مرتبط است که می‌تواند بر لایت‌کوین تأثیر گذارد. لایت‌کوین از کد مرکزی بیت‌کوین متولد شده است. همانند بیت‌کوین، لایت‌کوین نیز محدودیت عرضه دارد که سقف آن 84 میلیون است (یعنی 4 برابر بیت‌کوین).

به رغم شباهت‌های بسیاری که میان این دو وجود دارد، استخراج لایت‌کوین به جای “SHA256” متکی بر “Scrypt” است و این به لایت‌کوین اجازه می‌دهد که نه تنها به لطف بیت‌کوین عملکرد خوبی داشته باشد، بلکه از بیت‌کوین نیز بهتر عمل کند.

با توجه به اینکه “Script” همان الگوریتم هشی است که دوج‌کوین استفاده می‌کند و ایلان ماسک معتقد است که در مقایسه با بیت‌کوین از منظر مصرف انرژی کارآمدتر است، ممکن است لایت‌کوین حتی برخلاف بیت‌کوین خوب عمل کند. اگر کریپتوکارنسی‌های سبز به روایت جدیدی تبدیل شوند، نقرۀ دیجیتال خواهد درخشید. لایت‌کوین همانند بیت‌کوین استفادۀ زیادی در صنعت دارد؛ اما لایت‌کوین بیش از بیت‌کوین به محرک‌های انرژی سبز وابسته است.

روند نزولی لایت‌کوین در برابر بیت‌کوین

نمودار لایت‌کوین/بیت‌کوین نشان‌دهندۀ آن است که لایت‌کوین سالهاست که در برابر بیت‌کوین ضعیف عمل کرده است. ارزش هر بیت‌کوین  200 برابر ارزش هر لایت‌کوین است. اما عرضۀ لایت‌کوین تنها 4 برابر بیت‌کوین است. این ارقام با عقل جور در نمی‌آید، و زمانی که بازار به این موضوع پی ببرد، می‌تواند در سوابق بازار بهبودی رخ دهد.

آیا به زودی در این آلت کوین، به عنوان نقرۀ ارزهای دیجیتال، جرقه‌ای رخ خواهد داد؟

منبع: bitcoinist.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

14 − = هفت