مدیرعامل صرافی رمزنگاری ترکیه فرار کرد- صرافی-ارز رمزنگاری-thodex
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

مدیرعامل صرافی رمزنگاری ترکیه فرار کرد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

صرافی ارز رمزنگاری‌شده “Thodex” بدون اطلاع قبلی به مشتریان، ناگهان عملیات تجاری خود را متوقف کرده و مدیرعامل آن ناپدید شده است.

در 22 آوریل، بورس رمزنگاری Thodex در توییتر اعلام کرد که به طور ناگهانی عملیات تجارت خود را متوقف کرده است. چرا که طبق قوانین جدید، انتقال سهام به یک سرمایه‌گذار خارجی امکان‌پذیر نیست. این شرکت گفت که خدمات بازرگانی به مدت پنج روز کاری متوقف خواهد شد و به کاربران اطمینان داد که نگران نباشند، زیرا وجوه امن است.

اما مدیرعامل این صرافی، در زمانی که مشتریان شکایات خود را مبنی‌بر سرقت میلیون‌ها دلارارائه دادند، ناپدید شد. این حادثه تکان‌دهنده باعث شد که بیش از 391000 مشتری فعال نتوانند به بودجه خود دسترسی پیدا کنند.
مدیرعامل صرافی، دیروز در ساعات عصر از کشور خارج شده و حساب‌های خود در شبکه‌های اجتماعی را پاک کرده است. صرافی همچنین کلیه خدمات پشتیبانی مشتری را قطع کرده است.
سوابق پلیس نشان می‌دهد که مدیرعامل شرکت پس از عدم تسویه حساب در انتقال سهام به یک سرمایه‌گذار دیگر، از کشور فرار کرده و متعاقباً وجوه باقیمانده حدود 390،000 مشتری را غیرقابل جبران گذاشته است.
یک وکیل دادگستری در آنکارا  که شکایتی حقوقی را علیه این صرافی مطرح کرد، می‌گوید: «این ممکن است کلاهبرداری باشد.»
تخمین زده می‌شود که کل وجوه حبس‌شده در حساب های Thodex در حدود 2 تا 10 میلیارد دلار باشد. تحقیقات انجام شده توسط دادستانی نشان می‌دهد که مقداری پول در حساب‌های بانکی صرافی و مشتریان آن وجود دارد.
کیلیچ گفت: «اما ما از مقدار دقیق این پول و اینکه آیا برای همه خسارت‌دیده‌ها کافی است یا نه، اطلاع نداریم.»
وکیل Thodex نیز از طریق تلفن اظهار داشته که مدیرعامل به این‌دلیل از کشور فرار کرده که یا حتما دستگیر می‌شده یا در غیر این صورت خودکشی می‌کرده است!

علاوه‌براین، بیانیه مدیرعامل در وب‌سایت شرکت نشان می‌دهد که یک حادثه هکری که یک سال پیش رخ داده، مشکلات مالی جدی را به وجود آورده بودند.
او در این بیانیه نوشته: «از امروز به بعد، تنها هدف من بازپرداخت بدهی به شماست. روزی‌که همه بدهی های خود را بازپرداخت کنم، به کشورم برمی‌گردم و خودم را به عدالت می‌سپارم.

دولت ترکیه در مورد رمز و راز حادثه رمزنگاری Thodex اظهارات رسمی نکرده است. اما هفته گذشته، دولت ترکیه استفاده از ارزهای رمزپایه را برای پرداخت کالاها و خدمات ممنوع کرد.
این تصمیم در حالی اتخاذ شد که بسیاری از شهروندان در این کشور برای محافظت از پس‌انداز خود در برابر افزایش تورم و کاهش نرخ ارز ترکیه به دارایی‌های رمزنگاری روی آورده‌اند.
در همین حال، بانک مرکزی دلیل خود برای این ممنوعیت را چنین توصیف کرده که معاملات انجام‌شده از طریق دارایی‌های رمزنگاری‌شده «خطرات جبران ناپذیری» دارند.
بانک مرکزی گفت ارزهای رمزپایه مشمول هیچ مرجع نظارتی مرکزی نیستند و به دلیل ساختارهای ناشناس استفاده از آن‌ها غیرقانونی است.
همان‌طور که بانک اعلام کرد این محدودیت از 30 آوریل اعمال می‌شود.

منبع: www.blockchain.news

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

هفتاد دو ÷ دوازده =