رونمایی سه بانک آمریکایی از سیاست‌های خود دربارۀ کریپتوکارنسی - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

رونمایی سه بانک آمریکایی از سیاست‌های خود دربارۀ کریپتوکارنسی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بانک‌های آمریکا (America)، سیتی‌گروپ (Citigroup) و ولز فارگو (Wells Fargo)، در کمیتۀ بانکی سنای ایالات متحده، سیاست‌های خود در زمینۀ کریپتوکارنسی را به اشتراک گذاشتند.

این سه بانک در مراحل مختلفی از ارائۀ خدمات رمزارز به مشتریان خود هستند. آن‌ها همچنین از همتایان خود مانند مورگان استنلی (Morgan Stanley) و گلدمن ساکس (Goldman Sachs) در ارائۀ خدمات سرمایه‌گذاری به بیت‌کوین یا سایر رمزارزها عقب‌تر هستند.

بانک آمریکا فرصت‌های کریپتو را ارزیابی می‌کند.

مدیران بانک‌های آمریکا، سیتی گروپ و ولز فارگو، هفتۀ گذشته، مدارک و دلایل خود درباره رمزارزها را در کمیتۀ بانکی سنا ارائه دادند. مدیرعامل بانک آمریکا، برایان موینی‌هان (Brian Moynihan) اظهار کرد که این بانک پیش‌تر از بیت‌کوین و رمزارزهای دیگر فاصله می‌گرفت تا آنکه «آغاز به ارزیابی فرصت‌ها، ریسک‌ها و مطالبۀ مشتریان برای محصولات و خدمات مرتبط با رمزارزها کرد». موینی‌هان، با توجه به اینکه بانک وی دارای 60 پروانۀ بهره‌برداری مرتبط با بلاک‌چین است، بر این نکته تأکید کرد که این بانک هنوز از این امتیاز استفادۀ گسترده‌ای نمی‌کند.

 وی گفت: در حال حاضر ما برای رمزارزها وام نمی‌دهیم و برای شرکت‌هایی که کسب‌وکار اولیه‌شان رمزارز یا تسهیل تجارت و سرمایه‌گذاری به رمزارزهاست، حساب باز نمی‌کنیم.

تحلیل‌گر بانک آمریکا در ژانویه نیز گفته بود که بیت‌کوین مادر همۀ حباب‌ها است. با وجود این، جدیدترین نظرسنجی این بانک نشان می‌دهد که خرید بیت‌کوین با هدف افزایش قیمت آن در بلندمدت، پرازدحام‌ترین معامله و تجارت است.

سناتور براون (Brown)، رئیس کمیتۀ بانکی سنای آمریکا، که به رمزارزها بدبین است، اخیراً در نامه‌ای به مایکل هسو (Michael Hsu)، سرپرست جدید نظارت بر ارز، از وی خواسته تا مقررات کریپتوکارنسی را در دفتر نظارت بر ارز (OCC) بررسی کند.

سیتی‌گروپ رویکرد سنجیده‌ای به کریپتو دارد

جین فریزر (Jane Fraser)، مدیرعامل سیتی گروپ، از رویکرد سنجیدۀ بانک خود درباره کریپتوکارنسی سخن گفته است؛ زیرا این بانک تلاش کرده که تغییرات رخ داده در فضای سرمایۀ دیجیتال، استفاده از فناوری دفترحساب توزیع‌شده، مطالبه و اشتیاق مشتریان، تحول در مقررات و نظارت، و پیشرفت‌های فناوری را درک کند. او گفته: پیش از آنکه با کریپتوکارنسی درگیر شویم، مسئولیت خود می‌دانیم که تضمین کنیم مدیریت و کنترل شفافی را در این زمینه داریم.

سیتی‌گروپ گزارش داده که خدمات رمزارز را راه‌اندازی خواهد کرد. در ماه مارس، سیتی‌گروپ اعلام کرد که بیت‌کوین احتمالاً به ارز ترجیحی در تجارت جهان تبدیل خواهد شد.

ولز فارگو فضای کریپتو را از نزدیک پایش می‌کند

چارلز شارف (Charles Scharf)، مدیرعامل ولز فارگو، گفت که شرکت او پروژۀ پایلوتی را برای استفاده از فناوری بلاکچین آغاز می‌کند و گفته که بانک او از نزدیک و فعالانه تحولات مربوط به رمزارزها را دنبال می‌کند، زیرا این ارزها به عنوان گزینۀ جدیدی برای سرمایه‌گذاری ظهور کرده‌اند، گرچه مکانیزم پرداختشان همچنان بی‌ثبات و متغیر است.

دارل کرونک (Darrell Cronk) رئیس موسسۀ سرمایه‌گذاری ولز فارگو گفت که هفتۀ گذشته شرکتش در مراحل نهایی افزودن یک استراتژی سرمایه‌گذاری کریپتوکارنسی به پلتفرم خود بوده است. وی گفت که آن‌ها فکر می‌کنند که فضای کریپتوکارنسی به تکامل و بلوغ رسیده و همین امر به رمزارزها‌ اجازه می‌دهد که یک دارایی قابل سرمایه‌گذاری باشند.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

72 − = شصت هشت