معامله‌گر معروف: دلیل رکودِ بازارِ بیت‌کوین کشف رمزارزهای دیگر توسط سرمایه‌گذاران است
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

معامله‌گر معروف: دلیل رکودِ بازارِ بیت‌کوین کشف رمزارزهای دیگر توسط سرمایه‌گذاران است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

داستانِ خسته‌کننده رکودِ بیت‌کوین و البته اتریومِ هیجان‌انگیز، چهارشنبه نیز در بازارهای ارزهای رمزنگاری شده ادامه یافت. تحلیل‌گران این‎بار نظرات جدیدی دارند. آیا بیت‌کوین دیگر محبوب نیست؟
قیمت بیت‌کوین در روز چهارشنبه ثابت بود و در طی 24 ساعت گذشته تغییر اندکی نشان داد. از ساعتِ 9:00 شب سه‌شنبه، بزرگترین ارز رمزنگاری‌شده در جهان به 55،710 دلار رسید و دیروز بار دیگر به سطح 54000 دلار بازگشت.
این در حالی است که اتریوم (ETH) عملکرد بهتری از خود نشان داده است.
الساندرو آندروتی (Alessandro Andreotti)، تریدرِ فرابورس می‌گوید که بازار راکد بیت‌کوین به دلیل تلاشِ سرمایه‌گذاران به‌جهتِ کشف ارزهای رمزنگاری‌شده دیگر است. آندروتی گفت: «بیت‌کوین در واقع افزایش یافته است، اما من این افزایش را حرکتی برای تحکیم در یک محدوده قیمت جدید می‌دانم. بیت‌کوین تا ماه بعد نسبتا ثابت می‌ماند.»
ارزهای رمزپایه جایگزین، یا آلت‌کوین‌ها، مطمئناً درخشان هستند. بر اساس محاسباتی که نمودار “TradingView” نشان می‎دهد، تسلط بیت‌کوین به عنوانِ سهمِ عمدهِ سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری‌شده، از ابتدای آوریل بیش از 16٪ کاهش یافته و به 50.45٪ رسیده است.
آندروتی در همین رابطه گفت: « تسلط بیت کوین در روز و هفته گذشته به طور مداوم در حال کاهش بوده است.»
او همچنین معتقد است که به طور کلی، بازار رمزنگاری رفتاری کاملاً مشابه با روند اجرای سال 2017 دارد که اگر این روند ادامه پیدا کند، می‌توان انتظار اجرای جدیدی را برای بیت‌کوین در کوتاه تا میان‌مدت داشت. این معامله‌گر احتمال می‌دهد، پس از این اجرا احتمالاً بیت‌کوین به یک بالاترین رقم همیشگی برسد، در حالی‌که آلت‌کوین‌ها در محدوده قیمت جدید خود ادغام می‌شوند.»
در فضای مشتقات نیز، در هفته جاری علاقه علنی به بازارهای آتی بیت‌کوین در همه مکان‌های اصلی در حال کاهش بود. هفته گذشته، کل سودِ باز 523 میلیارد دلار بود. اما طبقِ اطلاعاتِ“Skew” ، تا امروز و در این هفته، این رقم به 124 میلیارد دلار رسیده است.
به گفته ریچ روزنبلوم (Rich Rosenblum)، رئیس تولیدکننده بازار ارزهای رمزپایه “GSR” ، با ادامه این روند بیت‌کوین، اکوسیستم رمزنگاری، در قالب اتر و سرمایه‌های غیرمتمرکز مالی یا “DeFi” دارای هیجان بیش‌تری است.
روزنبلوم معتقد است که: «با بلوغ در بازار ارزهای رمزنگاری‌شده، شاهد پراکندگی بیشتری خواهیم بود. بیت‌کوین، به طور فزاینده‌ای در حال تبدیل‌شدن به یک وکالت برای تامین مالیِ سنتی است که از طریق سیستم‌عامل‌های تنظیم‌شده به میدان می‌آید، در حالی که اتر بیشتر متعلق به افرادِ علاقه‌مند به رمزنگاری است.»
دیوید استرلتسف (David Streltsoff)، مدیر ارشد درآمد شرکت تجاریِ “Efficient Frontier “، می‌گوید عدم اقدام در بازار BTC ممکن است به‌دلیلِ ورودِ سرمایه‌گذاران جدیدتر باشد که با توجه به بازده کم بیت‌کوین، در جای دیگری به دنبال سود سریع هستند. استرلتسف البته باور ندارد که بیت‌کوین درخشش خود را از دست داده باشد.
بر اساس داده‌های نقطه‌ای صرافیِ “Bitstamp” مستقر در لوکزامبورگ، در آوریل امسال بیت‌کوین بیش از 6 درصد کاهش یافته است.
از طرفِ دیگر، حجم اتر در 20 مبادله عمده سال 2021 وجود دارد. اتر(ETH) دومین ارز رمزنگاری‌شده بزرگ با سرمایه بازار، چهارشنبه صعود کرد و از ساعت 21:00 به وقت محلیدر حدود 2423 دلار معامله شد، سپس 3.9٪ صعود کرد و پس از آن، به بالاترین رکورد تاریخ خود، یعنی 2743 دلار رسید.
طبق داده‌های تحقیقاتِ “CoinDesk” بالاترین رشد در حجم مبادلات در سال 2021 و تا هفته گذشته برای اتر اتفاق افتاد.


منبع: www.Coindesk.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

55 − = چهل هفت