هفته تراژیک رمزنگاری ترکیه: دومین صرافی بیت‌کوین نیز متوقف شد
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

هفته تراژیک رمزنگاری ترکیه: دومین صرافی بیت‌کوین نیز متوقف شد

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

دومین صرافی رمزنگاری ترکیه با نامِ “Vebitcoin” به دلیل مشکلات مالی نامشخص، به طور ناگهانی در این هفته فعالیت خود را متوقف کرد.
پس از تعطیلیِ”Thodex” ، صرافی دیگر ترکیه نیز معاملات خود را متوقف کرده است.
در بیانیه وب سایت Vebitcoin’s آمده است: «به دلیل علاقه اخیر مردم ترکیه به رمزنگاری، معاملات ما بسیار بیش‌تر از حد انتظار بود.» «ما متاسفیم که این وضعیت ما را از نظر اقتصادی در شرایط دشواری قرار داده است.»

این صرافی گفت که امکان معامله را متوقف کرده تا بتواند به حقوق مدعیان برسد و افزوده که اطلاعات بیشتر به زودی ارائه خواهد شد.
صرافیِVebitcoin که یکی‌از صرافی‌های کوچک در کشور ترکیه است، روز گذشته حجم معامله‌ای برابر با 60 میلیون دلار داشت، که از صرافیِ دیگر متوقف شده بیشتر بود.

معاملات بیت کوین دیروز 56٪ از حجم روزانه Vebitcoin را تشکیل می‌داد و پس از آن 10٪ برای XRP  و 6٪ برای Stellar. میزان وجوه قفل‌شده در این بورس هنوز مشخص نیست.
اندکی پس از اعلام این خبر، سازمان نظارت بر جرایم مالی ترکیه، کلیه حساب‌های بانکی کشور مرتبط با بیت‌کوین را مسدود و تحقیقات درباره این شرکت و مدیران آن را آغاز کرد. مرتکان بایراکتار، وکیلِ هفت نفر در پرونده صرافی Thodex ، می‌گوید که مسدودکردن حساب‌های بانکی اولین قدم ضروری برای حمایت از مدعیان شرکت است. او افزوده: «این یک هفته تراژیک برای رمزنگاری ترکیه بوده است.»

منبع: decrypt.co

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

+ بیست یک = 29