حمایت جک دورسی، مدیرعامل توئیتر، از بیت‌کوین - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

حمایت جک دورسی، مدیرعامل توئیتر، از بیت‌کوین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

پس از آنکه ایلان ماسک با حمایت از اتریوم و دوج‌کوین، در قیمت کریپتو بی‌نظمی به وجود آورد، جک دورسی از برنامۀ سورپرایز خود برای بیت‌کوین خبر داد. دورسی که مدیریت شرکت اسکوئر را نیز در دست دارد، در پاسخ به اکانت توئیتر یک هوادار، که از او خواسته بود شبکۀ لایتنینگ بیت‌کوین را در بلواسکای یا توئیتر بسازد، پاسخ داد که این موضوع نیازمند زمان است.

شبکۀ لایتنینگ (lightening network) این امکان را فراهم می‌کند که بیت‌کوین از طریق یک پروتکل پرداخت، که در رأس بلاکچین بیت‌کوین ساخته شده، ارسال شود؛ و با این هدف طراحی شده که هزینه‌های شبکه را کاهش و سرعت تراکنش‌ها را افزایش دهد. افزایش علاقه‌مندی به لایتنینگ در ماه جاری به سبب اخباری است که از السالوادور منتشر شد. این کشور از این شبکه برای پرداخت آنلاین بیت‌کوین استفاده می‌شود و بیت‌کوین در کنار دلار آمریکا به ارز رسمی آن تبدیل شده است.

دورسی در کنفرانس بیت‌کوین 2021 در میامی گفت که اگر در اسکوئر یا توئیتر کار نمی‌کرد، روی بیت‌کوین کار می‌کرد.

پیش‌تر سناتور ایالات متحد آمریکا الیزابت وارن (Elizabeth Warren) خواستار ممنوعیت کریپتوکارنسی‌هایی شده بود که برای محیط زیست مضر هستند و به تعبیر وی از انرژی موجود برای حل کردن «مسائل ریاضی پیچیده و بی‌فایده» استفاده می‌کنند. دورسی در پاسخ به او گفت: «اگر شما معتقد هستید که بیت‌کوین نهایتا قدرت را از بانک‌ها و شرکت‌ها (که شما برایشان مبارزه می‌کنید) نمی‌گیرد و به مردم جهان بازنمی‌گرداند، شما درست می‌گویید؛ بیت‌کوین بی‌فایده است».

دورسی سال گذشته حدود 8000 بیت‌کوین را، که در زمان خود 170 میلیون دلار ارزش داشت، به شرکت اسکوئر افزود. او طی سال‌های اخیر بارها از بیت‌کوین حمایت کرده است، و در مصاحبه خود با روزنامۀ تایمز لندن (Times of London) در سال 2018 ادعا کرد که بیت‌کوین می‌تواند به ارز واحد جهان تبدیل شود.

هفتۀ گذشته ماسک باز هم از بیت‌کوین فاصله گرفته و در توئیتر نوشت «من کامل با ویتالیک موافقم». او این توئیت را در پاسخ مصاحبۀ یوتیوبی لکس فریدمن (Lex Fridman) با ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم، نوشت.

در این مصاحبه، فریدمن از بوترین پرسید که آیا امکان ارتقای دوج‌کوین و پیشی گرفتنش از بیت‌کوین وجود دارد و بوترین پاسخ داد: «اگر دوج بخواهد با اتریوم ارتباط برقرار کند، مردم می‌تواند هزاران برابر دوج را ظرف یک ثانیه معامله کنند … این شگفت‌انگیز خواهد بود»

افزایش حمایت از اتریوم و دوج‌کوین در توئیتر خشم هواداران بیت‌کوین را برانگیخته است.

هم‌اکنون، مدیرعامل توئیتر، جک دورسی، که از حامیان قدیمی بیت‌کوین است، گفته که زمان می‌برد که توئیتر یا پروژه نوپای شبکۀ اجتماعی غیرمتمرکز بلواسکای (BlueSky) پرداخت به بیت‌کوین را در خود ادغام کنند.

منبع: forbes.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

شصت پنج − شصت یک =