ویتالیک بوترین از طولانی‌ شدن آغاز به‌کار اتریوم 2 متعجب است! - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ویتالیک بوترین از طولانی‌ شدن آغاز به‌کار اتریوم 2 متعجب است!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، بنیان‌گذار اتریوم، در یک کنفرانس در هنگ کنگ درباره موانع موجود در نقشه راه “Eth2” توضیح داده و گفته کار از آن‌چه فکرش را می‌کرده نیازمند زمان بیش‌تری بوده است.
بوترین در این همایش، گفت که فن‌آوری مسئله اصلی بزرگ‌ترین شبکه قرارداد هوشمند جهان نیست. او اعتراف کرد که ساخت اتریوم زمان بسیار بیش‌تری از آن‌چه پیش‌بینی کرده بود، گرفت. او تخمین زده بود که ساخت اولیه بلاک‌چینِ Eth1 حدود 3 ماه طول می‌کشد اما به هجده ماه رسید. حالا او گفته که نسخه ارتقا یافته، مدت‌زمان بیش‌تری به طول خواهد انجامید.

بوترین گفت: «ما فکر می‌کردیم که انجامِ “Proof of Stake” یک‌سال طول می‌کشد، اما در واقع 6 سال طول می‌کشد. اگر کار پیچیده‌ای انجام می‌دهید که فکر می‌کنید مدت مشخصی طول بکشد، به احتمال زیاد زمان بیشتری لازم دارد.»

بوترین افزود که در 5 سالی که ساخت اتریوم طول کشیده، تا رسیدن به جایی که امروز است، درگیری‌های زیادی بین تیم‌ها رخ داده است.

او گفت: «یكی از بزرگ‌ترین مشكلاتی كه در رابطه با پروژه ما به‌وجود آمده، مشكلات فنی و مشكلات مربوط به مردم نیست.»

بوترین همچنین اظهار داشته که Eth2 قادر به نوعی مقیاس‌پذیری خواهد بود که برنامه‌های سازمانی در مقیاس بزرگ انتظار دارند. با این حال، طبق آخرین برآورد نقشه راه، احتمالاً تا اواخر سال 2022 این اتفاق رخ نخواهد داد.

بوترین همچنین در این همایش گفت: «نسخه فعلی اتریوم تا حد زیادی قربانی موفقیت خود شده است، چراکه تقاضا باعث افزایش هزینه‌های شبکه به سطح بالایی می‌شود، که این امر مشکل دیگری را رقم می‌زند؛  اکثر معاملات از نظر اقتصادی برای کاربر متوسط ​​غیرقابل تحمل است.»

بوترین درباره موضوع  Eth2 تاکید کرد که «این کار بیرون‌انداختن سیستم‌عاملِ اتریوم و ایجاد یک سیستم کاملا جدید نیست؛ بلکه این یک نوع تغییرات گسترده، برای آن سیستم عامل است.»

به روزرسانی اتریوم به الگوریتم اثبات کار یاProof-of-Stake، اخیراً و با حواشی مربوط به بیت‌کوین و مصرف برق آن، بیش‌تر از قبل اهمیت پیدا کرده است.

طبق گفته “Digiconomist”، بلاک‌چین اثبات کار اتریوم، انرژی‌ای معادلِ شهر هنگ کنگ را مصرف می‌کند. در مقایسه، شبکه جدید اتریوم با الگوریم اثبات سهام (Proof-of-Stake) حدود 99.95 درصد انرژی کمتری مصرف خواهد کرد.

منبع: cointelegraph.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

هفتاد شش − = 75