نهنگ‌ها بیش از گذشته بیت‌کوین می‌خرند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

نهنگ‌ها بیش از گذشته بیت‌کوین می‌خرند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نهنگ‌ها بیش از هر زمانی بیت‌کوین خریداری کرده‌اند، آن هم از زمانی که قیمت بیت‌کوین به زیر 40 هزار دلار رسید. تا‌کنون 2 میلیارد دلار بیت‌کوین جمع کرده‌اند. در مجموع، نهنگ‌های بیت‌کوین حدود 50 هزار بیت‌کوین به کیف پول‌های خود افزوده‌اند.

بر اساس داده‌های شرکت تحلیل کریپتوکارنسی “Santiment“، دارندگان بزرگ بیت‌کوین که در کیف‌پول‌هایشان 100 الی 1000 بیت‌کوین دارند، یعنی حدود 3.2 میلیون تا 328 میلیون دلار- گردآوری بیت‌کوین را از زمانی شروع کرده‌اند که قیمت  آن به 37 هزار دلار رسید؛ و این کار را حتی زمانی که قیمت بیت‌کوین به 39 هزار دلار افزایش یافت، ادامه دادند.

طبق گزارش شرکت “Santiment”، به رغم آنکه نهنگ‌های بیت‌کوین همچنان بیت‌کوین جمع می‌کنند، سرمایه‌گذاران کوچکتر دارایی خود را با تخفیف می‌فروشند. نهنگ‌هایی که بیش از 1000 بیت‌کوین دارند، هم‌اکنون بیش از 7.88 میلیون بیت‌کوین در اختیار دارند، که از 14 مارس تا کنون این بالاترین میزانی از بیت‌کوین بوده که آن‌ها در اختیار دارند.

در مقابل، 2.65 میلیون بیت‌کوین در کیف‌پول کسانی است که کمتر از 10 بیت‌کوین دارند، که این رقم طی شش ماه گذشته کمترین میزان است.

قیمت بیت‌کوین از 11 هزار دلار در اکتبر سال گذشته، به اوج 64 هزار دلار در امسال رسید. این کریپتوکارنسی در 19 مه به 29 هزار دلار کاهش یافت و سپس دوباره طی این ماه به 40 هزار دلار رسید.

پس از آن‌که قیمت بیت‌کوین نتوانست از 40 هزار دلار فراتر برود، مجددا کاهش یافت و به 33 هزار دلار رسید. برخی تحلیل‌گران معتقدند که قیمت بیت‌کوین شش رقمی خواهد بود، اما شرکت ” JPMorgan” هشدار داده که روند سقوط قیمت بیت‌کوین به پایان نرسیده است؛ با وجود این آن‌ها نیز می‌پندارند که قیمت بیت‌کوین در بلندمدت به 145 هزار دلار خواهد رسید.

منبع: cryptoglobe.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

بیست یک − بیست =