کیف پول ارز دیجیتال (crypto wallet) چیست؟ - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

کیف پول ارز دیجیتال (crypto wallet) چیست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

کیف پول ارزهای رمزنگاری‌شده به‌طور کلی و به زبان ساده یک «برنامه» است. این برنامه، به افرادی‌که هر نوع رمزارزی دارند، امکان می‌دهد که دارایی‌های دیجیتالی خودشان را ذخیره و بازیابی کنند.

اولین کیف پول ارز رمزنگاری‌شده، توسط ساتوشی ناکاموتو هنگامی‌که برای اولین‌بار پروتکل بیت‌کوین را در سال 2009 منتشر کرد، معرفی شد. هرچند، که بیت‌کوین محبوب‌ترین و پرکاربردترین ارز رمزنگاری‌شده است، اما رمزارزهای دیگری نیز که از فناوری بلاکچین استفاده می‌کنند، ظهور کرده‌اند که هر یک از آن‌ها را می‌توان بر روی کیف پول رمزارزی مخصوص به خود و یا کیف‌پول عمومی ذخیره کرد.

اکثرِ کیف پول‌ها می‌توانند چندین ارز رمزنگاری‌شده را در خود جای دهند. بنابراین یک فرد می‌تواند با داشتنِ یک کیف‌پول نرم‌افزاری و یا سخت‌افزاری، سبدی از انواع ارزهای دیجیتال را در اختیار داشته باشد و آن‌ها را نزد خودش امن نگه دارد.

کیف پول‌های رمزنگاری ‌شده چه ‌شکلی هستند؟

آن‌ها نرم‌افزارها و برنامه‌هایی دقیقاً شبیه‌ به برنامه‌هایی هستند که با تلفن‌های هوشمند یا کامپیوتر برای همه افراد اجرا می‌شوند. البته که اگر تجربه لمسی در نگه‌داشتن کیف پول را ترجیح بدهید، می‌توانید یک دستگاه فیزیکی کیف پول را نیز خریداری کنید که برنامه مربوط به آن کیف پول را اجرا می‌کند.

روند کار کیف‌پول‌های ارز دیجیتال به چه صورتی است؟

هنگامی‌که می‌خواهید ارز رمزنگاری‌شده‌ای را خریداری کنید؛ خواه با خرید در صرافی، دریافت آن به عنوان هدیه و یا به‌عنوان درآمد، فرستنده را به یک آدرس رمزنگاری منحصربه‌فردِ صادرشده توسط کیف پول هدایت می‌کنید.

شما ممکن است ارز رمزنگاری‌شده خود را که در کیف پول ذخیره شده، به همان روشی که پرونده‌ها در درایو USB ذخیره می‌شوند، تصور کنید. اما داده‌های ذخیره‌شده در یک کیف‌پول ارز دیجیتال، فقط به محل سرمایهِ شما در بلاک‌چین اشاره دارد.

در ویدئویی که در زیر تماشا خواهید کرد، می‌توانید اطلاعات بیش‌تری درباره کیف‌پول‌های ارز دیجیتال به‌دست بیاورید.

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

× هشت = سی دو