حذف ویدیوی پربازدید یوتیوب پس از فروش NFT آن - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

حذف ویدیوی پربازدید یوتیوب پس از فروش NFT آن

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ویدیوی تاریخی یوتیوب (Charlie Bit My Finger)، با 883 میلیون بازدید، باید پس از فروش NFT آن حذف شود. استودیوی ضبط موسیقی و صدای 3fmusic  به عنوان تنها مالک NFT این ویدیوی یوتیوب، که باید به زودی حذف شود، حراج را ترک کرد.

توکن غیرقابل‌معاوضۀ (NFT) ویدیوی خانگی Charlie Bit My Finger روز یکشنبه، در چهاردهمین سالگرد وایرال شدنش در یوتیوب در دهۀ 2000، به قیمت 760999 دلار حراج شد.

استودیوی ضبط موسیقی و صدای 3fmusic در این رقابت، با پیشنهاد بالای خود، توانست این فرصت را نیز به دست بیاورد که نسخۀ مدرنی از این کلیپ کلاسیک را با حضور ستاره‌های اصلی آن، یعنی هری و چارلی، بسازد.

به گزارش CNN این ویدیو از زمانی که روی یوتویب آپلود شد به 883 میلیون بازدید رسید. خانوادۀ Davies-Carr گفتند که پس از حراج یکشنبه، این ویدیو را از پلتفرم یوتیوب حذف خواهند کرد.

توئیت Crimson Mayhem در 21 می 2021

قطعه‌ای از تاریخ یوتیوب پس از آنکه به عنوان یک NFT حراج شد، برای همیشه از میان خواهد رفت. خدایت بیامرزد Charlie Bit My Finger !

استفاده از NFT برای کارهای خلاق دیجیتال

NFT دارایی‌های دیجیتالی بی‌نظیری هستند که از سوی فناوری بلاک‌چین پشتیبانی می‌شوند. آنها شامل اطلاعات شناخته‌شده‌ای هستند که در قراردادهای هوشمند ذخیره شده‌اند و همین موجب می‌شود که صحت و مالکیت آنها، که دو موضوع اصلی مرتبط با آثار هنری دیجیتال است، قابل تأیید باشد. هرکسی که یک NFT تولید کند، می‌تواند قیمت و تعداد نسخۀ آن را تعیین کند. از آنجا که NFTها قابل‌تکرار نیستند، سازنده می‌تواند منحصربه‌فرد بودن آن‌ها را تداوم بخشد و به طور مصنوعی ارزش آن‌ها را افزایش دهد.

استفاده از حق کپی‌رایت برای NFT را می‌توان به دو روش تعریف کرد: یکی به صورتی که خریدار دارای حق کپی‌رایت باشد و دیگری به صورتی‌که هنرمند حق کپی‌رایت را نزد خود نگه دارد.

افزایش محبوبیت اخیر

با وجود آن‌که NFTها از سال 2017 در فضای رمزنگاری حضور داشته‌اند، امسال در رئوس اخبار قرار گرفته‌اند و در ماه مه بیش از 325 میلیون دلار فروش داشته‌اند. این نشان‌دهندۀ افزایش محبوبیت NFT است، زیرا NFT مجموعاً در سال 2020، 250 میلیون دلار فروش داشته است.

اینترنت و رسانه‌‌های اجتماعی هنرمندان را قادر می‌سازد تا آثار هنری دیجیتال خود را آپلود کنند و به اشتراک بگذارند، اما متأسفانه آثار آن‌ها به آسانی به سرقت می‌رود. اما فناوری بلاک‌چین نه تنها به حفظ مالکیت آثار هنری کمک می‌کند، بلکه به هنرمندان نیز کمک می‌کند تا از کار خود کسب درآمد کنند.

منبع: cryptoslate.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

هفت + یک =