شرکت تجاری بزرگ چین حقوق کارمندانش را به یوان دیجیتال پرداخت می‌کند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

شرکت تجاری بزرگ چین حقوق کارمندانش را به یوان دیجیتال پرداخت می‌کند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

برخی از مجامع برتر چینی به تازگی با بانک مرکزی چین (PBoC) همراه شده‌اند تا ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) کشور خود، یوان دیجیتال، را آزمایش کنند. طبق آخرین گزارش CNBC غول تجارت الکترونیکی چین JD.COM به تازگی حقوق برخی کارمندان را به یوان دیجیتال پرداخت می‌کند.

به نظر می‌رسد بانک مرکزی چین دامنۀ استفاده از یوان چین را در سراسر کشور گسترش داده است. چین استفاده از ارز دیجیتال بانک مرزی را طی ماه‌های گذشته سرعت بخشیده و قصد دارد آن را در چرخۀ اقتصادی جایگزین سکه و پول نقد کند. در گام نخست، تمرکز بر آن است که استفاده از یوان دیجیتال در بازار داخلی و سپس بین‌المللی تداوم یابد.

هم‌اکنون بانک مرکزی چین درحال اجرای پروژه‌های پایلوت و آزمایش‌های متعددی در سراسر کشور است. همچنین، بانک مرکزی چین در حال توزیع یوان دیجیتال در داخل کشوراست، تا استفاده و واکنش اولیۀ کاربران را بیازماید.
در یکشنبه 25 آوریل، شرکت تجارت الکترونیکی JD.COM اظهار داشت که با بانک مرکزی چین در برخی آزمایش‌ها همکاری کرده است. همچنین اعلام کرد که حقوق برخی از کارمندانش در ژانویۀ 2021 را به یوان دیجیتال پرداخت کرده است. این شرکت بزرگ تجارت الکترونیکی از سیستم پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (DC/EP) برای پرداخت به سایر شرکت‌ها و کسب‌وکارها استفاده کرده است.

افزایش دامنۀ استفاده ارزی از یوان دیجیتال

در اوایل این ماه، لی بو (Li Bo)، معاون بانک مرکزی چین، اشاره کرده بود که به دنبال گسترش دامنۀ استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی در بازار است. بدین ترتیب، بانک مرکزی در تلاش است تا آزمایش‌های بیشتری را در این هفته انجام دهد. بانک مرکزی طبق برنامه‌های پیشین خود به دنبال گسترش استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی برای ورزشکاران بین‌المللی است که در المپیک زمستانی 2022 به چین خواهند رفت.

در ماه گذشته مو چانگچون (Mu Changchun)، مدیر مؤسسۀ تحقیقاتی ارز دیجیتال بانک مرکزی چین، توضیحاتی را درباره ادامۀ استفاده از یوان دیجیتال در سیستم مالی این کشور ارائه داد. او گفت که قرار است یوان دیجیتال یک پشتوانۀ بنیادی برای سیستم‌های پرداخت WeChat Pay و AliPay فراهم کند.


منبع: www.coingape.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

هفت + سه =